902 MyTube - śmieszne zdjęcia, natura pory roku, pozostałe, scenerie, turystyka - MyTube

UWAGA, JEST TO WERSJA BETA, NIEKTÓRE FUNKCJE MOGĄ NIE DZIAŁAC POPRAWNIE

start

login hasło
zapomniałem hasła

automoto

erotyka

imprezka

komputery

natura

pozostałe

reklama

rysunkowe

sławni

sport

święta

z życia

zwierzęta

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
...
14 15 16 17 18
Strona:
Gdzieś na Bałtyku

Gdzieś na Bałtyku

kategoria
dodany
2008-02-16
przez
-
wyświetleń
33112
komentarzy
1
ilość ocen
-
Dubai

Dubai

kategoria
dodany
2008-02-16
przez
-
wyświetleń
13322
komentarzy
-
ilość ocen
-
Daje do myślenia

Daje do myślenia

kategoria
dodany
2008-02-12
przez
-
wyświetleń
13130
komentarzy
-
ilość ocen
-
z tej pensji to nawet na leżak nie starczy

Tylko wzdychac...

kategoria
dodany
2008-02-04
przez
-
wyświetleń
13252
komentarzy
-
ilość ocen
-
ziemia

ziemia

kategoria
dodany
2008-01-28
przez
-
wyświetleń
36109
komentarzy
-
ilość ocen
7
Koniecznie to zobacz

Koniecznie to zobacz

kategoria
dodany
2008-01-27
przez
-
wyświetleń
14460
komentarzy
-
ilość ocen
-
Ciekawe... chyba za mało ma wody...

Basen

kategoria
dodany
2008-01-26
przez
-
wyświetleń
15747
komentarzy
-
ilość ocen
-
Zachód słońca

Zachód słońca

kategoria
dodany
2008-01-26
przez
-
wyświetleń
37037
komentarzy
-
ilość ocen
2
Kwiatuszek

Kwiatuszek

kategoria
dodany
2008-01-26
przez
-
wyświetleń
15153
komentarzy
-
ilość ocen
-
szkoda, że u nas nie ma takiej zimy...

Wydaje mi się...

kategoria
dodany
2008-01-26
przez
-
wyświetleń
18995
komentarzy
-
ilość ocen
2
To miasto kojarzy nam się z muzyką Straussa, słynnym Vienner Schnitzel (tradycyjny cielęcy kotlet), młyńskim kołem (wysokość 60 m), katedrą św. Szczepana, urokliwym starym miastem, wzgórzem Kahlenberg i wieloma, niezliczonymi pięknymi miejscami. Każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie, dla oka i ducha. Baza noclegowa Wiednia zaspokoi potrzeby każdego. Do dyspozycji przyjezdnych są luksusowe hotele, hoteliki, kwatery, apartamenty, domy wycieczkowe na każdą kieszeń. Mnóstwo restauracji, barów, kafejek, cukierni - to dla podniebienia.


Historia


Dzisiejszy Wiedeń znajduje się na miejscu dawnej osady celtyckiej. W czasie panowania Rzymian powstał tu obóz wojskowy. W X stuleciu Wiedeń znalazł się pod panowaniem niemieckiej dynastii Babenbergów i pozostał w ich rękach niemal przez trzy wieki, stając się ważnym ośrodkiem handlowym. W wieku XIII władzę w mieście przejęli Habsburgowie. W XVI w. wielkim zagrożeniem stały się najazdy Tureckie. Dopiero słynne zwycięstwo Jana III Sobieskiego nad Turkami w 1683 r. otworzyło drogę do pełnego rozwoju miasta. W XVIII wieku Wiedeń był ważnym europejskim centrum kulturalnym i politycznym. Pozycję Habsburgów i ich powolny upadek przyspieszyła okupacja Wiednia przez Napoleona a także rewolucja 1848 roku. Kolejne wydarzenia a szczególnie zakończenie I wojny światowej przyniosły upadek Imperium, a także znaczenia Wiednia jako stolicy Cesarstwa. W latach dwudziestych i trzydziestych silna władza miejska skupiła swe działania na rozbudowie instytucji socjalnych. W 1938 roku Austria została włączona do hitlerowskich Niemiec. Po zakończeniu wojny Wiedeń pozostawał pod kontrolą Aliantów aż do 1955 roku, kiedy to Austria uzyskała niezależność.


Stare miasto


W samym sercu Wiednia góruje nad miastem słynna katedra św. Szczepana stojąca w tym miejscu od 800 lat. W podziemnej krypcie katedry znajdują się urny z prochami Habsburgów. Warto zwrócić uwagę na Bramę Olbrzymów, Wieże Pogańskie oraz gotycką nawę. Z budowli sakralnych warte obejrzenia są również Peterskirche oraz Ruprechtskirche - najstarszy kościół Wiednia. Na pewno nie można pominąć wspaniałej budowli Austriackiego Teatru Narodowego (Burgtheater). Charakterystyczny dla układu Wiednia jest słynny Ring. Bulwar powstały na rozebranych murach obronnych tworzy swoiste koło instytucji państwowych i kulturalnych. Stąd już tylko kilka kroków do Hofburga. To potężny kompleks, w skład którego wchodzą apartamenty cesarskie, muzea, kościół, kaplica, Biblioteka Narodowa, Hiszpańska Szkoła Jazdy oraz siedziba Prezydenta Austrii. Przepiękną budowlą, bardzo charakterystyczną dla Wiednia, jest budynek Parlamentu wzniesiony w stylu nawiązującym do greckich świątyń. Opera Wiedeńska (Staatsoper) to pierwszy ukończony budynek Ringu. Choć początkowo nie cieszył się przychylnością mieszkańców, jego zburzenie w 1945 roku wiedeńczycy uznali za straszny cios. Operę odbudowano i w 1955 rozpoczęła ponownie swą działalność.


Inne atrakcje Wiednia


Schonbrunn - przepiękny pałac, który początkowo miał ambicję konkurowania z samym Wersalem. Dzisiejszy kształt i rokokowy przepych nadała pałacowi Maria Teresa, a dzięki architektowi Nocolo Pacassiemu nabrał on przepychu.

Prater (Volksprater) - to miejsce, które każdy turysta odwiedzić powinien. Szczególnie warto zwrócić uwagę na lunapark ze słynnym młyńskim kołem (Riesenrad), wybudowanym w 1896 roku przez angielskiego inżyniera Waltera Basseta.

Panoramę miasta obejrzeć można z „Wieży Dunaju”, gdzie w dwóch obrotowych restauracjach serwuje się wyśmienite wiedeńskie przysmaki. Na odważnych czekają skoki na bungee ze szczytu wieży.

Kahlenberg to wzgórze górujące nad krańcem Lasku Wiedeńskiego. Stąd podziwiać można panoramę miasta i okolic. Z tego wzgórza Jan III Sobieski dowodził bitwą z Turkami o Wiedeń. Znajduje się tu też mały kościół, który w 1906 r. przekazano polskim księżom zmartwychwstańcom.

Grinzing - w zamierzchłych czasach była to wioska słynąca z wyrobu młodego wina. Kilkakrotnie zniszczona zachowała jednak swój urok. Mieści się tu wiele wspaniałych, tradycyjnych winiarni (Heurige), z potrawami i cygańską muzyką. Dla wielu wycieczek zagranicznych stanowi główny punkt pobytu w Wiedniu.


Coś dla podniebienia


Na wszystkich turystów przybywających do Wiednia czeka niezliczona ilość restauracji, pubów, winiarni i kawiarni. Każdy turysta powinien spróbować słynnego Vienner Schnitzel (tradycyjny kotlet cielęcy), a na deser Tort Sachera (czekoladowe ciasto w polewie czekoladowej z nadzieniem morelowym), koniecznie z kawą po wiedeńsku.


Noclegi w Wiedniu


W stolicy Austrii znajduje się niezliczona ilość hoteli, pensjonatów, apartamentów prywatnych oraz kwater prywatnych.


Komunikacja miejska


Po Wiedniu najlepiej jest poruszać się doskonale zorganizowaną siecią linii tramwajowych oraz metrem. Dla turystów przewidziane są specjalne bilety, ważne przez 72 godziny, na wszelkie rodzaje komunikacji miejskiej (tramwaj, autobus, metro, szybka kolej miejska).
Miejsce na reklamę:)
zorza polarna...

zorza polarna...

kategoria
dodany
2008-01-24
przez
-
wyświetleń
37658
komentarzy
-
ilość ocen
9
Miejsce na wypoczynek

Miejsce na wypoczynek

kategoria
dodany
2008-01-09
przez
-
wyświetleń
13739
komentarzy
-
ilość ocen
-
Kwiatuszek

Kwiatuszek

kategoria
dodany
2008-01-09
przez
-
wyświetleń
14365
komentarzy
-
ilość ocen
-
Tunel

Tunel

kategoria
dodany
2008-01-07
przez
-
wyświetleń
14912
komentarzy
-
ilość ocen
-
No to z gorki.. Jazzzzdaaaaa

Zima

kategoria
dodany
2008-01-07
przez
-
wyświetleń
35025
komentarzy
-
ilość ocen
5
Ciekawe czy uda mu sie wczłapać po tego kokosa

Palma

kategoria
dodany
2008-01-07
przez
-
wyświetleń
14832
komentarzy
-
ilość ocen
-
Już wiem czemu te wycieczki do Egiptu są takie drogie;)

Egipt

kategoria
dodany
2008-01-07
przez
-
wyświetleń
14519
komentarzy
-
ilość ocen
1
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
...
14 15 16 17 18
Strona:
LOSOWE
Jestem troche zakręcona

Jestem troche zakręcona

kategoria
dodany
2009-05-03
przez
-
wyświetleń
10651
komentarzy
-
ilość ocen
1
Popatrz tato jaki głupi

Popatrz tato jaki głupi

kategoria
dodany
2020-02-29
przez
-
wyświetleń
49512
komentarzy
-
ilość ocen
-
Chryste Robert, Ty je liżesz?! To jest kurwa chore!!!

Chryste Robert, Ty je liżesz?! To jest kurwa chore!!!

kategoria
dodany
2013-12-23
przez
-
wyświetleń
126023
komentarzy
-
ilość ocen
-
Znajdź jedną różnice

Znajdź jedną różnice

kategoria
dodany
2008-05-04
przez
-
wyświetleń
12352
komentarzy
-
ilość ocen
-

kategoria
dodany
2012-01-15
przez
ania
wyświetleń
54213
komentarzy
-
ilość ocen
-
Dwa słodkie kociaczki

Dwa słodkie kociaczki

kategoria
dodany
2009-09-10
przez
-
wyświetleń
17408
komentarzy
-
ilość ocen
1
Pamiętaj, gumka to podstawa

Pamiętaj, gumka to podstawa

kategoria
dodany
2009-06-17
przez
-
wyświetleń
10040
komentarzy
-
ilość ocen
-
Chorwacja, Bułgaria, Czarnogóra - Wakacje, Last Minute

Troche do poczytania


Dumny ojciec do synka:
- Bocian przyniósł ci siostrzyczkę, chcesz ją zobaczyć?
- Później - pokaz mi najpierw bociana.

Jasiu mial slabe oceny. Mama mowi wiec do taty:
- porozmawiaj z Jasim po mesku, zobacz na jego oceny, przemow mu do rozumu.
Ojciec pomyslal, wzial flache i puka do Jasia:
- moge wejsc.
- wejdz tato, prosze.
- przyszedlem pogadac - dziobnemy po kieliszku?
- dobra
Popili troszke:
- moze zapalimy - mowi ojciec
Jasiu zdziwiony:
- dobra - zapalimy
Po jakims czasie ojciec:
- no to co? moze jakis swierszczyk
No i wyjal z rekawa swierszcza i ogladaja, a Jasiu taki zaczerwieniony,
podniecony (wplyw alkoholu, papierosow no i w ogole z ojcem...)
- Tato, kto ma taaakie dziewczyny?
- PRYMUSI synu, prymusi.

Przychodzi ucieszony Jasiu do domu, i mowi :
- Mamus, dostalem piatke z polskiego !
- Co sie cieszysz, i tak masz raka.

Przychodzi corka do matki i mowi:
- Mamusiu jestem w ciazy.
- Dziecko, a gdzie ty mialas glowe?

- Mamusiu, dzieci w szkole mowia mi ze mam duze okulary !!
- Jasiu, nie przejmuj sie, zdejmij je w przedpokoju, umyj rece i chodz na obiad.
Po jakims czasie do domu wraca naprany ojciec i od progu wola :
- Cholera jasna, kto tu kolarzowke w przedpokoju postawil !!!

- Mamusiu dzieci w szkole mowia, ze mam dlugie zeby!
- Nie, nie Jasiu. Nie przejmuj sie, to nie prawda, tylko nic juz nie mow
bo mi podloge rysujesz.

- O, mama bardzo się ucieszy - oznajmia synek wracającemu ojcu. - Właśnie przed pól godzina zatelefonowała do ciebie do pracy...
- A teraz co robi?
- Jeszcze z tobą rozmawia...

- Moja siostra jest chora na szkarlatynę... - oznajmia Kazio w szkole.
- To wracaj do domu, bo mi zarazisz cala klasę - poleca wychowawczyni.
Po dwóch tygodniach Kazio pojawia się na lekcjach.
- I co, siostra wyzdrowiała?- pyta się nauczycielka.
- Nie wiem, bo jeszcze nie pisała...
- A gdzie ona jest?
- W Danii...

Maly chlopiec placze na ulicy.
- Co sie stalo, synku? - pyta starsza pani.
- Mama dala mi pieniadze na chleb i mleko, a ja je zgubilem. Teraz na pewno
dostane lanie...
- Masz tu pieniadze na chleb i mleko i juz nie placz - starsza pani glaszcze
chlopca po glowie i odchodzi.
Chlopiec biegnie na rog ulicy do dwoch kolezkow i wola:
- Jeszcze trzy takie i mozemy isc do kina!

Przychodzi chlopaczek do sklepu i sie kupuje u ekspedientki.
- Poprosze uglwghdfdxovo ziemniakow.
- 2 kilo czego?

© 2006-2020 MyTube.pl | Realizacja: Rafał Nowaczuk
Croatia
Kontakt: maly_swd[małpa]o2.pl lub GG: 6498593