UWAGA, JEST TO WERSJA BETA, NIEKTÓRE FUNKCJE MOGĄ NIE DZIAŁAC POPRAWNIE

start

login hasło
zapomniałem hasła

automoto

erotyka

imprezka

komputery

natura

pozostałe

reklama

rysunkowe

sławni

sport

święta

z życia

zwierzęta

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Strona:
Szczecin, Warszawa, Wrocław, Poznań, Łódź i Sosnowiec

Szczecin, Warszawa, Wrocław, Poznań, Łódź i Sosnowiec

kategoria
dodany
2014-02-24
przez
-
wyświetleń
5570
komentarzy
-
ilość ocen
-
Teraz już wiem...

Teraz już wiem...

kategoria
dodany
2013-07-06
przez
-
wyświetleń
6628
komentarzy
-
ilość ocen
-
http://toster.pl/tost/245033

W Pacanowie na uboczu

kategoria
dodany
2013-02-05
przez
stobejczyk
wyświetleń
5947
komentarzy
-
ilość ocen
-
Alpbach to miasto w zachodniej Austrii, w Tyrolu, w pobliżu słynnej Doliny Zillertal. Leży na wysokości 1 000 m n.p.m., w Dolinie Alpbachtal, na nasłonecznionym płaskowyżu, bezpośrednio u wejścia do regionu narciarskiego Wiedersberger Horn. Do...

Alpbach » Zachodnia Austria » Austria

kategoria
dodany
2012-11-17
przez
-
wyświetleń
6128
komentarzy
-
ilość ocen
-
Almiros to słynna kreteńska plaża, znajdująca się niedaleko większego miasta Agios Nikolaos. Tuż przy niej wzniesiono nowoczesny resort turystyczny, Almiros Beach, z zapierającymi dech w piersi widokami na morze i wyjątkowymi okazami przyrody....

Almiros » Wyspa Korfu » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-17
przez
-
wyświetleń
5985
komentarzy
-
ilość ocen
-
Alikanas to mała, spokojna miejscowość turystyczna, która mieści się na wschodnim wybrzeżu wyspy nad brzegiem morza. Największym atutem Alikanas jest cudowna piaszczysta plaża, która ciągnie się na kilka kilometrów. W porównaniu do...

Alikanas » Wyspa Zakynthos » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-17
przez
-
wyświetleń
6366
komentarzy
-
ilość ocen
-
Algajola » Riwiera Śródziem. & Korsyka » Francja

Algajola » Riwiera Śródziem. & Korsyka » Francja

kategoria
dodany
2012-11-17
przez
-
wyświetleń
5927
komentarzy
-
ilość ocen
-
Alcudia to miejscowość w Hiszpanii. Leży 10 km na południe od Port de Pollença. Jedynym powodem do sławy są tu pieczołowicie odbudowane średniowieczne mury. Wewnątrz nich znajdują się domy patrycjuszy z XVII/XVIII wieku i przepiękny...

Alcudia » Majorka » Hiszpania

kategoria
dodany
2012-11-17
przez
-
wyświetleń
6307
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agios Stefanos » Wyspa Korfu » Grecja

Agios Stefanos » Wyspa Korfu » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-17
przez
-
wyświetleń
5918
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agios Spyridon » Wyspa Korfu » Grecja

Agios Spyridon » Wyspa Korfu » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-17
przez
-
wyświetleń
5845
komentarzy
-
ilość ocen
-
Kto z nas choć raz nie marzył o wycieczce do miasta gondoli, mostów, kolorowych masek i karnawału? Wenecja (wł. Venezia) od lat stanowi „obiekt” pożądania wielu turystów, którzy zauroczeni zdjęciami miasta obiecują sobie przybycie tutaj choćby na jeden dzień.

O lokalizacji Wenecji można powiedzieć, że jest niezwykła - miasto położone jest na wodzie, tworzone przez zespół wąskich uliczek i wszechobecnych kanałów, które decydują o tutejszym transporcie. Wenecja to nie tylko miasto, ale również gmina w północnych Włoszech, nad Morzem Adriatyckim. 


Historia


Historia miasta rozpoczyna się w 452 r. kiedy to grupa uciekinierów osiedliła się w pobliżu dzisiejszej Wenecji. Władzę w rozwijającym się mieście-państwie sprawował wówczas doża (dziś możemy podziwiać m.in. Pałac Dożów), wybierany do pełnienia swojego urzędu dożywotnio. Wenecjaniemal od początku swego istnienia była obszarem wielonarodowościowym oraz stanowiła centrum, które posiadało wpływy w wielu miejscach na obszarze Morza Śródziemnego (Wyspy Egejskie, Cypr, Kreta oraz wiele innych). Wiążąca się z różnorodną kulturą wieloreligijność, stała się punktem zapalnym w sporze z Rzymem, który przerodził się w oficjalny konflikt. Po trwających kilka wieków problemach natury handlowej, Wenecja utraciła swoją dotychczasową mocną pozycję na arenie międzynarodowej. W 1797 r. została zdobyta przez Napoleona i tym samym włączona do państwa austriackiego (na mocy pokoju w Campo Formio w tym samym roku). Dopiero od XIX stanowi część Włoch.


Atrakcje turystyczne


Ciężko wymienić wszystkie atrakcje i zabytki, jakie czekają na turystów po przybyciu do Wenecji. Zasadniczo najwięcej z nich pochodzi z okresu między XIII a XVI w., kiedy miasto rozwijało się najprężniej. Ślady św. Marka, patrona Wenecji, widoczne są niemal na każdym kroku (np. bazylika św. Marka). Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, warto zobaczyć choć część jego zabytków i niespodzianek.

Spotkajmy się na Placu św. Marka - można najczęściej usłyszeć w Wenecji. To centralne miejsce stanowi punkt orientacyjny, zdawałoby się, że wszystkie ulice prędzej czy później doprowadzą nas właśnie tutaj. Plac św. Marka (Piazza San Marco) związany jest z budową bazyliki św. Marka w IX w., początkowo znacznie mniejszy i podzielony przez jeden z kanałów, kształt obecny uzyskał dopiero w XII w. Wokół placu znajduje się szereg kawiarni, restauracji oraz drobnych sklepików z pamiątkami, obok których wznoszą się największe atrakcje miasta - m.in. bazylika św. Marka z dzwonnicą, wieża zegarowa (Torre dell'Orologio), Pałac Dożów, dwa budynki Prokuracji (Stara i Nowa Prokuracja) oraz łączące je klasycystyczne skrzydło Ala Napoleonica. Skrzydło, stanowiące nie tylko łącznik pomiędzy Prokuracjami, jest przede wszystkim siedzibą kilku ważnych muzeów: Museo Correr (zbiory dotyczące historii miasta), Quadreria (malarstwo weneckie), Museo Archeologoco (Muzeum Archeologiczne), Museo del Risorgimento (eksponaty dotyczą powstania z 848 r.). Bazylika św. Marka znajdująca się niemalże na wszystkich pocztówkach z Wenecji, została wybudowana dla pochowania relikwii ewangelisty - patrona miasta. Świątynia powstała w latach 828-832, w 976 r. spłonęła podczas pożaru. Obecny kształt jest wynikiem odbudowy zakończonej w 1094 r. Wnętrze bazyliki zdobią liczne, cenne mozaiki, rzeźby (z najsłynniejszą - kwadrygą koni z brązu, wykonaną prawdopodobnie w II w. p.n.e.), obrazy, marmurowe kolumny.

Wizytówką miasta jest również Pałac Dożów - równie rozpoznawalny jak Plac św. Marka. Powstała w gotyku budowla służyła przed wiekami za siedzibę władców weneckich, spełniała również funkcje obronne. W pałacu uwagę przyciągają m.in. Schody Gigantów, piękne arkadowe loggie, rzeźby, figury, obrazy, posągi antycznych bogów, freski Veronesego oraz dziedziniec łączący się z bazyliką św. Marka. Na najwyższym piętrze pałacu mieściło się więzienie Piombi, którego „gośćmi” byli m.in. Giacomo Casanova oraz Giordano Bruno.

Charakterystyczna wieża zegarowa przy Placu św. Marka została zaprojektowana przez uzdolnionego Maura Codussiego i powstała na przełomie XV i XVI w. Poza klasycznym odmierzaniem czasu (na szczycie wieży dwóch Maurów (posągi) uderza w potężny dzwon co godzinę) atrakcją jest także zegar astronomiczny, pokazujący pory roku i fazy księżyca.

Pięknie zdobiony jest również trójnawowy kościół San Giorgio Magiorre na wyspie San Giorgio wzniesiony w między 1597 a 1610 r. W jego wnętrzu podziwiać można grobowce dożów oraz drogocenne malowidła, z których najcenniejsza jest Ostatnia wieczerza Tintorettego. Turyści chętnie odwiedzają również niewielką bazylikę Santa Maria Della Salute, wzniesioną po epidemii dżumy, która zdziesiątkowała populację Wenecji. Świątynia projektu Longhena znajduje się przy kanale Grande, w jej wnętrzu można podziwiać m.in. obrazy Tycjana oraz Tintorettego.

Wenecja kojarzy się wszystkim z mostami. Najbardziej znany z nich - Most Westchnień - zbudowany został w 1614 r. To właśnie tędy więźniowie byli prowadzeni do cel. Według legendy (którą w dużej mierze upowszechnili lokalni poeci) skazańcy przechodząc przez most wzdychali za utraconą wolnością oraz ukochanymi kobietami - tak miała powstać nazwa mostu. Drugim, najbardziej rozpoznawalnym po Moście Westchnień, jest Rialto wznoszący się nad Kanałem Grande. Most ma długość 28 metrów i jest siedzibą licznych straganów z pamiątkami - podczas wizyty w Wenecji nie sposób nie przepłynąć gondolą i nie kupić karnawałowej maski.

To tylko mała część zabytków i atrakcji, jakie czekają nas po przybyciu do „miasta na wodzie”. Zagłębiając się w korytarze wąskich uliczek (czasem można się tutaj zgubić) sami poznamy, co jest warte zobaczenia. Niemal na każdym kroku Wenecja urzeka swoją architekturą i specyficznym klimatem.


Noclegi


Biorąc pod uwagę fakt, że Wenecja leży na 118 niewielkich rozmiarów wyspach, na usta ciśnie mi się stwierdzenie, że tutejsza baza noclegowa znacznie wykracza poza normę. Hoteli i tanich pensjonatów mamy tu na pęczki, do tego dochodzą prywatne kwatery, apartamenty, schroniska, itp. Jest więc w czym przebierać. Do tych z „wyższej półki” zaliczyć można luksusowy, nowocześnie urządzony, 5-gwiazdkowy hotel The Excelsior, Venice Lido Resort, Centurion Palace, Metropole, Hotel Danieli czy Hilton Molino Stucky Venice. Zaledwie o gwiazdkę niżej plasują się San Cassino Ca’Favretto, Una Hotel Venezia, Royal San Marco, Bucintoro, Santa Marina, Al Codega. Zdecydowanie tańszy nocleg znajdziemy bez wątpienia w hotelu Florida, Falier, Rivamare, Tivoli, Leonardo, Adua, Al Piccolo, Montepiana, Alex, Casa Boccassini, Biasin, Doni, Rossi - wymieniać można by bez końca, możliwości noclegowe w Wenecji są naprawdę imponujące.


Pogoda


Klimat i pogoda panująca w Wenecji sprzyja zwiedzaniu miasta. Lato nie należy tutaj do upalnych (około 23°C), zimą średnio 4°. Śnieg nie powinien nas zaskoczyć, pada tutaj wyjątkowo rzadko. Większych opadów deszczu możemy natomiast spodziewać się w okolicach października i listopada. Na przełomie jesieni i zimy następuje znaczny wzrost wody w kanałach, które powodują zalanie Placu św. Marka (ustawiane są specjalne podesty, które umożliwiają turystom i mieszkańcom poruszanie się po placu).
Miejsce na reklamę:)
Agios Sostis to niewielka miejscowość wypoczynkowa położona na wyspie Zakinthos. Przyjemny klimat, turkusowe morze i różne możliwości spędzania wolnego czasu - sprawiają, że Agios Sostis cieszy się dużą popularnością wśród turystów....

Agios Sostis » Wyspa Zakynthos » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5788
komentarzy
-
ilość ocen
-
Grecja to jeden z ciekawszych dla wczasowiczów regionów Europy. Do państwa tego należy wiele śródziemnomorskich wysp, a wśród nich jest piąta co do wielkości wyspa Kreta. Jedną ze znajdujących się na niej miejscowości wypoczynkowych jest...

Agios Nikolaos » Wyspa Kreta » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5880
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agios Ioannis Peristeron to ładna i spokojna miejscowość wypoczynkowa położona 15 km na południe od miasta Korfu. Czyste morze, długa, piaszczysto-żwirowa plaża oraz możliwości licznych wycieczek przyciągają do Agios Ioannis Peristeron...

Agios Ioannis » Wyspa Korfu » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
6191
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agios Gordios to mała miejscowość położona na zachodnim wybrzeżu wyspy Korfu w Grecji. Leży niecałe 20 kilometrów od stolicy wyspy, miasta Korfu, w którym znajduje się najbliższe lotnisko. Miasto Agios Gordios otoczone jest zielonymi...

Agios Gordios » Wyspa Korfu » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5925
komentarzy
-
ilość ocen
-
Soczysta zieleń, szum morza, niezwykły klimat - w miejscowości Agios Georgios na greckiej wyspie Korfu można spędzić wakacje marzeń. To raj dla tych, którzy kochają piaszczyste plaże, morską bryzę i piękny krajobraz, cieszący oko w...

Agios Georgios » Wyspa Korfu » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5946
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agios Fokas to miejscowość turystyczna w Grecji, na wyspie Kos, w pobliżu południowo - zachodnich wybrzeży Turcji.. Miasteczko posiada własną piaszczysto - żwirową plażę, wokół której położone są sklepiki, tawerny i hotele. Przez Agios...

Agios Fokas » Wyspa Kos » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5914
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agii Apostoli to słynne miejsce na Krecie, znajdujące się w odległości zaledwie 5 km na zachód od centrum Chanii, byłej stolicy wyspy. Znane jest z niewielkich, uroczych lasków znajdujących się pod ochroną, mistrzostw w siatkówce plażowej,...

Agii Apostoli » Wyspa Kreta » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
6235
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agia Triada leży w północno zachodniej części półwyspu Akrotiri, należącego do wyspy Krety. Wioska znajduje się po wschodniej stronie miasta Chania, w odległości 16 kilometrów oraz bardzo blisko znanej miejscowości Phaistos. Sama nazwa,...

Agia Triada » Półwysep Chalcydycki » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
6140
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agia Marina to piękna nadmorska wioska usytuowana w północno-zachodniej części Krety. Lokalne plaże piaszczyste oraz krystalicznie czyste wody otaczające sprawiają, że jest ona idealnym miejscem na wakacje, zarówno dla osób młodszych i...

Agia Marina » Wyspa Kreta » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5766
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agia Galini to idealne miejsce na wypoczynek znajdujące się na największej greckiej wyspie to jest na Krecie. Jest to przyjazna wioska rybacka, do której w prosty sposób można dotrzeć autobusem, taksówką czy wypożyczonym samochodem, bowiem...

Agia Galini » Wyspa Kreta » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5788
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agay to urocza miejscowość letniskowa, która mieści się we Francji, słynąca z pięknych widoków, czy to nadmorskich, czy górskich w masywie Estérel. Położona jest w wyjątkowej zatoce z piaszczystymi plażami między Saint-Raphaël (12 km),...

Agay » Prowansja-Alpy-Wybrzeże Lazurowe » Francja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5583
komentarzy
-
ilość ocen
-
Afritz am See » Europa Sportregion » Austria

Afritz am See » Europa Sportregion » Austria

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5663
komentarzy
-
ilość ocen
-
Afitos to jedna z najstarszych miejscowości na półwyspie Kassandra. Malownicze, wąskie uliczki, senny placyk z zabytkowym kościołem, a także taras z widokiem na mały port rybacki i Morze Egejskie - na długo pozostają w pamięci......

Afitos » Półwysep Chalcydycki » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5910
komentarzy
-
ilość ocen
-
Afandou to miasteczko, które zostało założone, gdy piraci pustoszyli wyspy Morza Śródziemnego. W tym okresie, ludzie opuszczali wybrzeża w celu znalezienia schronienia w głębi lądu. Miejscowość wzięła swoją nazwę od słowa

Afandou » Wyspa Rodos » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
6041
komentarzy
-
ilość ocen
-
Adrspach to mała miejscowość wypoczynkowa położona w Górach Stołowych należących do Czech, które w tej części noszą nazwę Skały Adrszpasko - Cieplickie, w dolinie Adrszpachskiego Potoku, kilka-kilkanaście kilometrów od polskiej...

Adrspach » Czechy Wschodnie » Czechy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
6039
komentarzy
-
ilość ocen
-
Admont to austriackie miasto o populacji ponad 2. tysiące mieszkańców położone w Styrii, w Alpach Wapiennych znanych także pod nazwą

Admont » Południowo Wschodnia Austria » Austria

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5621
komentarzy
-
ilość ocen
-
Adlergebirge » Czechy Wschodnie » Czechy

Adlergebirge » Czechy Wschodnie » Czechy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5989
komentarzy
-
ilość ocen
-
Abtenau » Środkowa Austria » Austria

Abtenau » Środkowa Austria » Austria

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5771
komentarzy
-
ilość ocen
-
Mediolan - miasto i gmina w północnych Włoszech, w regionie Lombardia. Położone na północno-zachodnim skraju Niziny Padańskiej. Drugie co do wielkości po Rzymie miasto Włoch. Wg danych na koniec 2005 roku gminę zamieszkuje 1 308 735 osób,...

Mediolan » Dolomity » Włochy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
6334
komentarzy
-
ilość ocen
-
Kto z nas choć raz nie marzył o wycieczce do miasta gondoli, mostów, kolorowych masek i karnawału? Wenecja (wł. Venezia) od lat stanowi „obiekt” pożądania wielu turystów, którzy zauroczeni zdjęciami miasta obiecują sobie...

Wenecja » Riwiera Adriatycka » Włochy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
6517
komentarzy
-
ilość ocen
-
Trentino jest wspaniałym rajem dla miłośników aktywnego wypoczynku zimą. Na narciarzy czeka tu ponad 800 km tras zjazdowych, z czego ponad 90% posiada systemy sztucznego naśnieżania. Niemalże cały obszar prowincji zajmują dwa duże regiony...

Trento » Trydent » Włochy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
6037
komentarzy
-
ilość ocen
-
Tesero jest jednym z uroczych miasteczek leżących nad doliną Val di Fiemme. Miłośnicy sportu mogą tu nie tylko uprawiać swoje ulubione dyscypliny, ale także przeżywać sportowe emocje. Już dwukrotnie odbywały się tu Mistrzostwa Świata w...

Tesero » Trydent » Włochy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5832
komentarzy
-
ilość ocen
-
Soraga di Fassa leży w przepięknej dolinie Val di Fassa, będąca przedłużeniem Val di Fiemme, jednej z najbardziej popularnych części Dolomitów. Miasteczko oczaruje Cię niezwykłą atmosferą i aurą spokoju. Skubisem można dojechać do...

Soraga di Fassa » Trydent » Włochy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5850
komentarzy
-
ilość ocen
-
Bodaj najsławniejszy włoski kurort nad Adriatykiem. W sezonie letnim przeżywa prawdziwe oblężenie turystów z całej Europy. Każdy kto chce być

Rimini » Riwiera Adriatycka » Włochy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
5707
komentarzy
-
ilość ocen
-
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Strona:
LOSOWE
Partyjka Tenisa stołowego

Partyjka Tenisa stołowego

kategoria
dodany
2011-01-19
przez
-
wyświetleń
9840
komentarzy
-
ilość ocen
-
Zestaw słuchawkowy

Zestaw słuchawkowy

kategoria
dodany
2008-04-30
przez
-
wyświetleń
5934
komentarzy
-
ilość ocen
-
Zbieramy na jedzenie

Zbieramy na jedzenie

kategoria
dodany
2008-04-20
przez
-
wyświetleń
5120
komentarzy
-
ilość ocen
-
27 letni singiel:)

27 letni singiel:)

kategoria
dodany
2013-01-12
przez
-
wyświetleń
3331
komentarzy
-
ilość ocen
1
Bóg

Bóg

kategoria
dodany
2009-08-09
przez
-
wyświetleń
4286
komentarzy
-
ilość ocen
-
I Ty mówisz że Twoja praca jest do d...y?

I Ty mówisz że Twoja praca jest do d...y?

kategoria
dodany
2009-06-26
przez
-
wyświetleń
5401
komentarzy
-
ilość ocen
1
Sierściowe 69

Sierściowe 69

kategoria
dodany
2008-01-31
przez
-
wyświetleń
6015
komentarzy
-
ilość ocen
-
Chorwacja, Bułgaria, Czarnogóra - Wakacje, Last Minute

Troche do poczytania

Nauczycielka podchodzi do placzacej dziewczynki.
- Dlaczego placzesz Haniu?
- Bo Stasiek mnie ugryzl w warge...
- Pokaz, posmarujemy i przestanie bolec.
- Nie, tej wargi nie mogr pokazac przy calej klasie.

Pani w szkole do Jasia:
- Jasiu, twoje zachowanie jest skandaliczne!!! Jutro przyprowadzisz ojca do szkoly!!
Jasio na to (spokojnie):
- Ja nie mam ojca.
- A co mu sie stalo? - pyta zdziwiona nauczycielka.
- Walec go przejechal.
- No to niech przyjdzie matka.
- Matke tez przejechal walec.
- A dziadka masz? - powiedziala z odrobina zwatpienia.
- Nie.
- Czy jego tez przejechal walec?! - pytanie wykazywalo nieomal zdumienie.
- Tak.
- A babcie?!? - tu glos nauczycielki zaczal objawiac brak nadziei na uzyskanie pomyslnej odpowiedzi.
- Tez. - odpowiedzial Jasiu.
- Ale chyba masz jakiegos wujka czy jakas ciocie ktorzy unikneli tej
strasznej smierci!??! - zapytala pelna zwatpienia, juz prawie nie wierzac,
ze Jasio jej ulzy.
- Nie. - glos Jasia byl tak samo spokojny jak na poczatku. - Wszystkich
przejechal walec.
- Biedny Jasiu! Co ty teraz zrobisz?? - zaczela sie uzalac nad nim nauczycielka.
- Nic - odparl rezolutny Jasio. - Bede dalej jezdzil walcem.

Przychodzi maly Jasio do sklepu, kladzie na ladzie wesz i ...
- COCA COLE poprosze !
Ale chlopczyku co ty rob....
- Za wsze COCACOLA ! intonuje Jasio.....

Ojciec do syna:
- Calowales sie juz z jakas dziewczyna?
- Tak.
- I co mowila?
- Nie slyszalem mialem zatkane uszy jej udami.

Siedza dwa bachory w lawce i gadaja:
- sluchaj, czy twoi rodzice podjadaja w nocy ?
- nie. a czemu pytasz ?
- bo moi chyba tak, bo w nocy slychac jakies mlaskanie.

Jasio na lekcji religii z zakonnica. Zakonnica zadaje dzieciom taka zagadke:
Jest rude, ma puszysty ogon, skacze po drzewach i je orzechy. Co to?
Jasio sie zglasza i odpowiada: Na 99% jest to wieworka, ale jak znam siostre, to
moze byc Jezus...

Jasio na lekcji religii z zakonnica. Zakonnica zadaje dzieciom taka zagadke:
Jest rude, ma puszysty ogon, skacze po drzewach i je orzechy. Co to?
Jasio sie zglasza i odpowiada: Na 99% jest to wieworka, ale jak znam siostre, to
moze byc Jezus...

- Pod kierownica mamusiu.
- Mamusiu, to jajko jest nieswieze.
- Jedz, nie gadaj.
- Mamusiu, czy dziobek tez mam zjesc?

- Mierzy jej temperaturke... - odpowiada Jas.
Ida dalej i widza druga parke, trzecia, czwarta... Doszli do polany.
- Jasiu, a moze i ty zmierzysz mi temperaturke? - proponuje zalotnie Malgosia.
- No nareszcie, bo juz mi rtec po nodze cieknie...

Pewnego razu maly Jasio wszedl do pokoju rodzicow i przylapal ich
na uprawianiu seksu. "Tatusiu, co robisz ?" - pyta Jasio.
"Ehm.. nooo... mamusia chciala miec bobaska..." - mowi tatus.
Na to Jas kladzie sie obok mamusi i mowi: " no to ja chce rowerek !"

© 2006-2020 MyTube.pl | Realizacja: Rafał Nowaczuk
Croatia
Kontakt: maly_swd[małpa]o2.pl lub GG: 6498593