UWAGA, JEST TO WERSJA BETA, NIEKTÓRE FUNKCJE MOGĄ NIE DZIAŁAC POPRAWNIE

start

login hasło
zapomniałem hasła

automoto

erotyka

imprezka

komputery

natura

pozostałe

reklama

rysunkowe

sławni

sport

święta

z życia

zwierzęta

1 2 3 4 5
...
133 134 135 136 137 138 139 140 141
...
268 269 270 271 272
Strona:
Mały palec

Mały palec

kategoria
dodany
2009-08-30
przez
-
wyświetleń
8225
komentarzy
-
ilość ocen
-
Kanapka studencka

Kanapka studencka

kategoria
dodany
2009-08-30
przez
-
wyświetleń
6551
komentarzy
-
ilość ocen
-
dla tych co wstają rano

dla tych co wstają rano

kategoria
dodany
2009-08-30
przez
skarpet
wyświetleń
6562
komentarzy
-
ilość ocen
11
my super  sweet 16

my super sweet 16

kategoria
dodany
2009-08-30
przez
skarpet
wyświetleń
6574
komentarzy
-
ilość ocen
-
okno ewakuacyjne

okno ewakuacyjne

kategoria
dodany
2009-08-30
przez
skarpet
wyświetleń
6257
komentarzy
-
ilość ocen
-
musiało boleć

musiało boleć

kategoria
dodany
2009-08-30
przez
skarpet
wyświetleń
13132
komentarzy
-
ilość ocen
-
grupowy

grupowy

kategoria
dodany
2009-08-30
przez
skarpet
wyświetleń
7069
komentarzy
-
ilość ocen
-
moja pepsi

moja pepsi

kategoria
dodany
2009-08-30
przez
skarpet
wyświetleń
6939
komentarzy
-
ilość ocen
-
różowa pantera

różowa pantera

kategoria
dodany
2009-08-30
przez
skarpet
wyświetleń
7152
komentarzy
-
ilość ocen
-
Czym jest kryzys?

Czym jest kryzys?

kategoria
dodany
2009-08-29
przez
-
wyświetleń
6920
komentarzy
-
ilość ocen
1
Perła wśród dalmackich wysp


Nieskażone piękno natury, słoneczna pogoda, krystalicznie czyste wody Adriatyku dokoła i urzekająca, śródziemnomorska architektura - oto, jak w kilku słowach podsumować można Hvar - jedną z najwspanialszych wysp świata i zdecydowanie najpiękniejszą spośród ponad tysiąca chorwackich, jakże zjawiskowych przecież wysp. Położona jest w południowej Dalmacji, w niedalekim sąsiedztwie Šolty, Braču, Półwyspu Pelješac i Korčuli. To przy okazji najdłuższa wyspa Adriatyku, odbijająca od lądu stałego na wysokości miasta Drvenik, licząca niewiele ponad jedenaście tysięcy mieszkańców i zajmująca teren niemal 300 km2. To tu co roku przybywają turyści z różnych zakątków świata, aby za stosunkowo niewielką kwotę spędzić niezapomniane wakacje. To tu również znajdują się największe w całej Chorwacji uprawy lawendy, dzięki czemu Hvar bywa nazywany również lawendową wyspą. Od północy znajdziemy tu liczne półwyspy i zatoczki, od południa zaś - połacie strome i skaliste. Największe miasto nosi nazwę tożsamą z wyspą i może pochwalić się najstarszym w całej Europie, założonym w 1612 roku i do dziś zachowanym teatrem. Równie znane miejscowości wyspy to Jelsa, Stari Grad, Vrboska i Sučuraj. Co ciekawe, bogate korzenie ma tu również sama turystyka - pierwsze stowarzyszenie turystyczne założono tu już w 1868 roku. Z kolei sto czterdzieści lat później, w roku 2008, krajobraz kulturowy wyspy pod nazwą Równiny Starego Gradu wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wszystko to sprawia, że Chorwaci mają powód do dumy, turyści zaś - doskonałe perspektywy urlopowe.


Historia


Hvar już w czasach antycznych słynął ze swego bogactwa kulturowego i przyrodniczego, oraz korzystnego, strategicznego położenia, sprawdzającego się tak w kwestiach handlowych, jak i wojskowych. Początki życia na wyspie datuje się nawet na okres prehistoryczny - odnalezione w tamtejszych rejonach historyczne pozostałości mogą liczyć nawet wiele tysięcy lat. Powszechnie wiadomo, że rdzennych mieszkańców wysiedlili stąd Grecy, zakładając tu ok. 385 roku p.n.e. dwie osady, Pharos i Dimos. Z czasem Pharos, oznaczający w języku greckim latarnię morską, zaczął być stosowany jako nazwa całej wyspy. Późniejsze losy Hvaru były dość burzliwe - Greków wysiedlili stąd po przegranej bitwie Illiryjczycy, po których wyspę przejęli z kolei Rzymianie, a po nich - Wenecjanie. Pierwsi Chorwaci przybyli tu dopiero w średniowieczu. Później jeszcze wielokrotnie dochodziło do przetasowań w kwestii przynależności wyspy. Po upadku Republiki Weneckiej w 1797 roku, panowanie nad Hvarem objęła Austria. Po niej przyszedł czas na Francję i powrót Hvaru pod władzę Austrii, a następnie Włoch i Jugosławii. Jako wyspa Chorwacji, Hvar funkcjonuje dopiero od roku 1992.


Hvar i okolice - miejsca, które warto zobaczyć


Hvar to cudowne miejsce nie tylko na błogie wczasy nad ciepłymi i urzekającymi swą barwą wodami Adriatyku, czy leniwy wypoczynek w cieniu starych, oliwnych drzew, z kieliszkiem aromatycznego, miejscowego wina w dłoni. To również miejsce atrakcyjne dla miłośników sztuki i kulturowych osiągnięć cywilizacji. Wystarczy tylko wspomnieć, że miasto Hvar otaczają mury obronne szesnastowiecznej, wzniesionej przez Hiszpanów twierdzy Španjola, w jego centrum znajduje się pochodzący z XIII wieku Arsenał ze wspomnianym już, najstarszym teatrem, zaś nieopodal sytuuje się utrzymany w renesansowym duchu Palace - funkcjonujący do dziś hotel, założony jako pierwszy na wyspie i pierwotnie tytułowany imieniem Cesarzowej Elżbiety. Znajdziemy tu również franciszkański klasztor, zbudowany jeszcze w XV wieku, w którego wnętrzu mieści się obecnie kolekcja eksponatów muzealnych, w tym zbiór ksiąg kościelnych, obrazów, haftów, dawnych monet oraz fotografii. Do równie interesujących obiektów sakralnych zaliczyć można również katedrę św. Stefana oraz kościół św. Antona. Pasjonaci historii z kolei powinni wybrać się na wycieczkę do jaskini Grapčeva, skąd pochodzą prehistoryczne znaleziska, świadczące o wczesnym zasiedleniu Hvaru. Dzięki temu nasz z pozoru beztroski wypoczynek może przemienić się w fascynującą wyprawę w chorwacką przeszłość.

Spośród najchętniej odwiedzanych miejscowości Hvaru, prym wiedzie Stari Grad - najstarsze miasto wyspy i zarazem jej dawne centrum. Zewsząd otaczają je przepiękne wzgórza, porośnięte śródziemnomorską roślinnością i zapewniające wspaniałe widoki nawet najbardziej wymagającym turystom. Najsłynniejszym zabytkiem jest tutaj szesnastowieczny zamek Tvrdalij, wybudowany przez słynnego chorwackiego poetę, Petara Hektorovića. Znajdziemy tu również pałac barokowy Biankini Palca, wewnątrz którego mieści się obecnie Muzeum Nautyki, oraz dziewięciometrowy mur, którego powstanie datuje się jeszcze na czasy antyczne. Najbardziej urokliwym miejscem jest oczywiście starówka, upstrzona licznymi kawiarenkami i restauracjami, oferującymi przybyłym chwilę odpoczynku i smaczne przekąski. Stari Grad to także ośrodek letnich, międzynarodowych mistrzostw Chorwacji w pływaniu długodystansowym. Odbywa się tu również sporo imprez kulturalnych, z których największą jest święto patrona miasta, św. Rocha, przypadające na 16 sierpnia.

Vrboska to z kolei najmniejsze miasteczko Hvaru, usytuowane we wnętrzu zatoki i posiadające wspaniałą wysepkę, powiązaną z lądem licznymi mosteczkami i określaną mianem „małej Wenecji”. Nietrudno sobie wyobrazić, jak piękne i romantyczne jest to miejsce - bliskie sąsiedztwo błękitnych wód Adriatyku, cudna, śródziemnomorska roślinność oraz zniewalająca architektura miasteczka, zdradzająca ślady wpływów gotyku, renesansu i baroku, urzekają wszystkich, odwiedzających Vrboskę turystów. Wielką sławą cieszą się tu bogato wyposażone Muzeum Rybołówstwa oraz rozmaite obiekty sakralne. Spośród nich wymienić należy kościół św. Marii od Miłosierdzia, stanowiący tak obiekt kultu religijnego, jak i jedną z atrakcyjniejszych twierdz w Europie, kościół św. Lovrinca z XV wieku, kościół św. Petra z roku 1331, uważany za jeden z najstarszych na wyspie, a także kościół św. Roka z XVI wieku, wybudowany jako zaklęcie przeciwko ospie. Rozmaite dzieła sztuki sakralnej odnajdziemy także w Sučuraju, mieszczącym się na południowym przylądku Hvaru. Ponieważ do dziś zachowały się w nim liczne ślady architektonicznej przeszłości, Sučuraj nazywany bywa pomnikiem kultury.

Jedną z większych i bardziej urokliwych miejscowości Hvaru jest usytuowana na północnym wybrzeżu Jelsa. To tu znajdują się dwa największe szczyty na wyspie - św. Nikola oraz Hum. Turyści odwiedzają ją głównie przez wzgląd na jej pachnące winnice i gaje oliwne oraz wiążące się z nimi, bajkowe pejzaże. Będąc w Jelsie, warto zobaczyć park Perivoj, założony jeszcze w 1870 roku, oraz siedemnastowieczny, barokowy kościół św. Jana. Miłośnicy zabytków powinni odwiedzić też plac św. Ivana wraz z należącą do niego kaplicą, a także obejrzeć ruiny starego miasta Jelsa (Civitas Vetus Ielsae). Najstarszym hotelem jest tutaj Jadran, założony w roku 1911. Obecnie miasto stanowi dobrze prosperujące centrum turystyczne, oferujące swoim gościom rozmaite noclegi tak w hotelach i pensjonatach, jak i w kwaterach prywatnych. 


Kulinaria


Chorwacja poszczycić się może nie tylko urokliwymi krajobrazami, ale i wyśmienitą kuchnią, zwabiającą do licznych restauracyjek całe rzesze spragnionych nowych smaków turystów. Dzięki ogromnemu urozmaiceniu każdy powinien znaleźć tu danie dla siebie - bez względu na to, czy preferuje makarony, gulasze i pizzę, czy też przeróżne kombinacje z owocami morza i owczym serem w roli głównej. Hvar to przede wszystkim tradycyjna kuchnia dalmacka, olśniewająca przybyłych niepowtarzalnymi zapachami, wymyślnymi kreacjami potraw i przede wszystkim, ich wyśmienitym smakiem. Największym zainteresowaniem turystów cieszą się tu dania z jagnięciny i koziny, podawane zwykle z rusztu bądź grilla. Równie smakowite wydają się dania z ryb i wspomnianych już owoców morza. Tym sposobem w kartach przeróżnych restauracji znajdziemy m.in. sałatkę z ośmiornic, grillowane kalmary czy risotto z mątwą, zaspokajające gusta nawet najbardziej wymagających smakoszy. Hvar może również pochwalić się restauracjami, zadowalającymi nie tylko podniebienie, ale i oczy turystów - nietrudno tu bowiem o lokale z akwariami i grillami widocznymi dla gości, dzięki którym można obserwować cały rytuał przygotowywania dla nas upragnionej potrawy. Także smakosze win powinni czuć się usatysfakcjonowani - znajdziemy tu mnóstwo dobrych gatunków, spośród których największym powodzeniem cieszą się Grk, Pošip czy Dingač. Już choćby z tego względu Hvar może uchodzić za idealne miejsce na urlop dla miłośników kulinarnych wycieczek, którym po całodziennej aktywności marzy się wyśmienita, kusząca zapachami kolacja, zjedzona w pięknych wnętrzach tutejszych knajpek bądź na pełnych świeżego powietrza tarasach, w niedalekim sąsiedztwie wód Adriatyku. 


Sposób na aktywny wypoczynek


Nie urzeka Cię podziwianie miejscowych krajobrazów, przesiadywanie godzinami w rozlicznych restauracjach, ani zachwycanie się chorwackimi zabytkami? Żaden problem. Hvar jest doskonałym miejscem na urlop także dla tych bardziej aktywnych, którym nie w głowie leniuchowanie. Wyspa cieszy się atrakcyjnymi, dobrze wyposażonymi centrami sportowymi, umożliwiającymi uprawianie zarówno tradycyjnych sportów, takich jak kolarstwo, piłka nożna, koszykówka czy siatkówka, jak i wodnych, z windsurfingiem, nurkowaniem i pływaniem na czele. Tak miasto Hvar, jak i pozostałe większe miasta wyspy, dysponują licznymi wypożyczalniami sprzętu wodnego, w których znajdziemy m.in. jachty, łódki, banany, rowery i narty wodne, dzięki którym wodne szaleństwo pozostaje w zasięgu naszej dłoni. Mniej odważni mogą skorzystać z kortów tenisowych, boisk do badmintona czy ożywających nocą dyskotek i kasyn. Ponadto Hvar oferuje swoim turystom aktywny wypoczynek w centrach fitness, w basenach ze słodką, podgrzewaną wodą, oraz w kręgielniach.

Wielbicieli słonecznych kąpieli przyciągną z kolei malownicze plaże, na których niemal zawsze można liczyć na dobrą pogodę. Piękne, przezroczyste wody Adriatyku, wabią swoim pięknem, temperatura wody zaś rzeczywiście zachęca do zanurzenia się w niej aż po szyję. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że Hvar i okoliczne wyspy zbudowane są ze skał, a, co za tym idzie, same plaże również są skaliste i niezbyt dobrze spisują się w przypadku dłuższego leżakowania. Takie ukształtowanie terenu ma jednak swoje dobre strony - nie dość, że sprzyja skokom do wody, to jeszcze stanowi idealne miejsce dla naturystów. Wydzielone dla nich plaże znajdziemy praktycznie na każdej wyspie, gdzie bezkonfliktowo sąsiadują one z plażami tradycyjnymi, dla tych mniej śmiałych. Zainteresowanym tą niezbyt popularną w Polsce formą wypoczynku podpowiadamy, że z Hvaru regularnie organizowane są wycieczki na plaże naturystów, gdzie bez skrępowania można opalać się zupełnie nago. Ci, którzy nie przepadają z kolei za zatłoczonymi, publicznymi plażami, też nie powinni się martwić - cała wyspa usiana jest maleńkimi, gwarantującymi intymność plażami, na których możemy cieszyć się niczym niezmąconą ciszą i absolutną swobodą. Dużym zainteresowaniem podróżnych cieszą się też wyprawy na wyspę Mljet, do tamtejszego Parku Narodowego, w którym znajdują się dwa słonowodne jeziora, a którego flora i fauna są nie lada gratką dla wszystkich miłośników natury. Spragnieni niecodziennych widoków powinni wybrać się też w podróż statkiem na Piekielne Wyspy (Pakleni Otoci) czy rajskie plaże w Zavali - niewielkiej miejscowości rybackiej, pachnącej rozmarynem i lawendą i oferującej swoim gościom ciche, ustronne i zniewalające pięknem zatoczki.


Pogoda i klimat


Dzięki niezwykle przyjaznemu klimatowi, odznaczającemu się łagodnymi zimami i ciepłymi latami, Hvar bywa nazywany chorwacką Maderą. To bowiem nie tylko najwspanialsza, ale i najsłoneczniejsza z tutejszych wysp, na której słońce świeci przez największą liczbę dni w roku. Na wypoczynek tutaj nie musimy więc porywać się w czasie wakacji, kiedy ceny są wyższe, a turystów najwięcej - na dobrą pogodę możemy bowiem liczyć na długo przed sezonem urlopowym, jak i długo po jego zakończeniu.


Noclegi


Hvar, ze swoją bogatą tradycją turystyczną, może pochwalić się licznymi miejscami na nocleg - bez względu na to, czy marzy nam się wielogwiazdkowy hotel, czy też kwatera prywatna, na pewno znajdziemy coś dla siebie. Apartamentów tu nie brakuje, a ich zróżnicowane ceny pozwalają dokonać najbardziej wygodnego dla nas wyboru. Dużym standardem odznaczają się czterogwiazdkowe hotele. Nieco skromniejsze, choć zapewniające oczywiście odpowiedni komfort, wydają się apartamenty, położone niedaleko plaży i dające przepiękne widoki na zatokę i Wyspy Piekielne. Oczywiście na im lepszy nocleg się zdecydujemy, tym więcej spotka nas atrakcji - te bardziej luksusowe hotele dysponują zwykle własnymi, strzeżonymi plażami bądź basenami, a także wypożyczalniami rowerów, motorów i samochodów, które mogą okazać się przydatne podczas naszych wycieczek po wyspie. 


Hvar, czyli jak spełnić swój sen o cudownych wakacjach


Tysiące turystów przekonało się już, że Chorwacja to istny raj na ziemi, okalający człowieka cudownymi zapachami, rozpościerający przed nim przepiękne krajobrazy i utulający go delikatnym szumem wiecznie błękitnych wód Adriatyku. Dziś proponujemy Państwu wypoczynek na wyspie Hvar - najpiękniejszej z tamtejszych wysp, odznaczającej się stale piękną pogodą, oferującą swoim gościom bogatą bazę noclegową oraz kuszącą bajkowymi plażami i wiekowymi zabytkami, a przy okazji stanowiącą doskonałe miejsce aktywnego wypoczynku, ze sportami wodnymi i wycieczkami na sąsiednie wyspy na czele. To tu antyk styka się z nowoczesnością, architektoniczne cuda przeplatają z pięknem natury, a nasze zmysły stale sycone są widokami, smakami i zapachami, które zapadają w pamięć i serce. Udane wczasy? To musi być Hvar!
Miejsce na reklamę:)
Ułamek sekundy

Ułamek sekundy

kategoria
dodany
2009-08-29
przez
-
wyświetleń
6404
komentarzy
-
ilość ocen
-
Najpiękniejsze marzenia

Najpiękniejsze marzenia

kategoria
dodany
2009-08-29
przez
-
wyświetleń
6327
komentarzy
-
ilość ocen
-
10,15pln dawniej i dziś

10,15pln dawniej i dziś

kategoria
dodany
2009-08-29
przez
-
wyświetleń
6141
komentarzy
-
ilość ocen
-
Była najładniejsza

Była najładniejsza

kategoria
dodany
2009-08-29
przez
-
wyświetleń
6549
komentarzy
-
ilość ocen
-
31.XII 2099 koniec świata

31.XII 2099 koniec świata

kategoria
dodany
2009-08-29
przez
-
wyświetleń
8494
komentarzy
-
ilość ocen
-
Patrzysz tylko na zamknięte drzwi

Patrzysz tylko na zamknięte drzwi

kategoria
dodany
2009-08-29
przez
-
wyświetleń
6164
komentarzy
-
ilość ocen
-
Oscypek

Oscypek

kategoria
dodany
2009-08-29
przez
-
wyświetleń
6861
komentarzy
-
ilość ocen
-
Awizo

Awizo

kategoria
dodany
2009-08-29
przez
-
wyświetleń
6369
komentarzy
-
ilość ocen
-
Cud podczas publicznego występu

Cud podczas publicznego występu

kategoria
dodany
2009-08-29
przez
-
wyświetleń
5924
komentarzy
-
ilość ocen
-
Piękny wygląd

Piękny wygląd

kategoria
dodany
2009-08-29
przez
-
wyświetleń
6146
komentarzy
-
ilość ocen
-
Frytki

Frytki

kategoria
dodany
2009-08-29
przez
-
wyświetleń
5905
komentarzy
-
ilość ocen
-
Sprawdź co bierzesz

Sprawdź co bierzesz

kategoria
dodany
2009-08-29
przez
-
wyświetleń
6330
komentarzy
-
ilość ocen
1
Bo grunt to praca zespołowa

Bo grunt to praca zespołowa

kategoria
dodany
2009-08-29
przez
-
wyświetleń
27826
komentarzy
-
ilość ocen
-
Horror Movie

Horror Movie

kategoria
dodany
2009-08-29
przez
-
wyświetleń
6603
komentarzy
-
ilość ocen
-
A czy ty już byłeś w polskich Tatrach

A czy ty już byłeś w polskich Tatrach

kategoria
dodany
2009-08-29
przez
-
wyświetleń
6833
komentarzy
-
ilość ocen
-
Zero Bytes Free

Zero Bytes Free

kategoria
dodany
2009-08-29
przez
-
wyświetleń
6006
komentarzy
-
ilość ocen
-
Sympatyczna animacja

Sympatyczna animacja

kategoria
dodany
2009-08-29
przez
-
wyświetleń
6596
komentarzy
-
ilość ocen
3
Oryginalny sposób na pełny bak

Niepoprawny optymista

kategoria
dodany
2009-08-29
przez
-
wyświetleń
6587
komentarzy
-
ilość ocen
-
różne rodzaje

różne rodzaje

kategoria
dodany
2009-08-29
przez
skarpet
wyświetleń
15241
komentarzy
-
ilość ocen
-
na niebie - z Księżyca i dwóch gwiazd

na niebie - z Księżyca i dwóch gwiazd

kategoria
dodany
2009-08-29
przez
skarpet
wyświetleń
18488
komentarzy
-
ilość ocen
1
Kandydat do idioty Listopad 2008

Kandydat do idioty Listopad 2008

kategoria
dodany
2009-08-29
przez
skarpet
wyświetleń
6084
komentarzy
-
ilość ocen
1
Jamnik długi jęzor

Jamnik długi jęzor

kategoria
dodany
2009-08-29
przez
skarpet
wyświetleń
33771
komentarzy
-
ilość ocen
2
Idziemy zwiedzać

Idziemy zwiedzać

kategoria
dodany
2009-08-29
przez
skarpet
wyświetleń
6380
komentarzy
-
ilość ocen
-
Gonitwa

Gonitwa

kategoria
dodany
2009-08-29
przez
skarpet
wyświetleń
28740
komentarzy
-
ilość ocen
-
1 2 3 4 5
...
133 134 135 136 137 138 139 140 141
...
268 269 270 271 272
Strona:
LOSOWE
Po pracy trzeba odpocząć

Po pracy trzeba odpocząć

kategoria
dodany
2010-09-12
przez
-
wyświetleń
8922
komentarzy
-
ilość ocen
-
ona ma własną ochrone ;]

ona ma własną ochrone ;]

kategoria
dodany
2009-05-28
przez
skarpet
wyświetleń
6464
komentarzy
-
ilość ocen
1
kto wygra

kto wygra

kategoria
dodany
2009-12-06
przez
skarpet
wyświetleń
5789
komentarzy
-
ilość ocen
-
Ekologiczny samochodzik

Ekologiczny samochodzik

kategoria
dodany
2009-12-08
przez
-
wyświetleń
5624
komentarzy
-
ilość ocen
-
Jak to koniec miziania

Jak to koniec miziania

kategoria
dodany
2013-11-30
przez
-
wyświetleń
24636
komentarzy
-
ilość ocen
-
Zamiast tak się gapić

Zamiast tak się gapić

kategoria
dodany
2012-11-10
przez
-
wyświetleń
4469
komentarzy
-
ilość ocen
-
Jednooki przyjaciel

Jednooki przyjaciel

kategoria
dodany
2010-05-31
przez
-
wyświetleń
5492
komentarzy
-
ilość ocen
-
Chorwacja, Bułgaria, Czarnogóra - Wakacje, Last Minute

Troche do poczytania

Jasiu mial slabe oceny. Mama mowi wiec do taty:
- porozmawiaj z Jasim po mesku, zobacz na jego oceny, przemow mu do rozumu.
Ojciec pomyslal, wzial flache i puka do Jasia:
- moge wejsc.
- wejdz tato, prosze.
- przyszedlem pogadac - dziobnemy po kieliszku?
- dobra
Popili troszke:
- moze zapalimy - mowi ojciec
Jasiu zdziwiony:
- dobra - zapalimy
Po jakims czasie ojciec:
- no to co? moze jakis swierszczyk
No i wyjal z rekawa swierszcza i ogladaja, a Jasiu taki zaczerwieniony,
podniecony (wplyw alkoholu, papierosow no i w ogole z ojcem...)
- Tato, kto ma taaakie dziewczyny?
- PRYMUSI synu, prymusi.

- Mamusiu, czy to tatus kupil to nowe futro?
- Syneczku, gdybym ja liczyla tylko na tatusia, to i ciebie by na swiecie nie bylo...

List z wakacji:
Tutaj jest pięknie, jestem bardzo zadowolony, dużo leżę i odpoczywam.
Bądźcie spokojni i nie martwcie się o mnie.
P.S.
Co to jest epidemia ?

- Co Jasiu robi w skladzie przezerwatyw ????
- Przygotowuje KINDER-Niespodzianki

- Tato, daleko jest ta Ameryka?
- Nie godej tela, ino wiosluj!

Przychodzi chlopaczek do sklepu i sie kupuje u ekspedientki.
- Poprosze uglwghdfdxovo ziemniakow.
- 2 kilo czego?

- Mamo, mamo, ja juz nie chce braciszka!
- Zamknij sie gowniarzu! Bedziesz jadl co ci ugotuje!

Powiedz mi, Jasiu - pytaja malego chlopca - czy twoja matka jest chora,
ze lezy w lozku?
A Jas na to:
Nie, tylko sie boi, zeby ojciec lozka na wodke nie sprzedal.

- Jasiu, podaj przyklad jakiegos zbiegu okolicznosci.
- Moj ojciec ozenil sie i moja matka wyszla za maz doslownie w tym
samym czasie.

Nauczycielka podchodzi do placzacej dziewczynki.
- Dlaczego placzesz Haniu?
- Bo Stasiek mnie ugryzl w warge...
- Pokaz, posmarujemy i przestanie bolec.
- Nie, tej wargi nie mogr pokazac przy calej klasie.

© 2006-2020 MyTube.pl | Realizacja: Rafał Nowaczuk
Croatia
Kontakt: maly_swd[małpa]o2.pl lub GG: 6498593