UWAGA, JEST TO WERSJA BETA, NIEKTÓRE FUNKCJE MOGĄ NIE DZIAŁAC POPRAWNIE

start

login hasło
zapomniałem hasła

automoto

erotyka

imprezka

komputery

natura

pozostałe

reklama

rysunkowe

sławni

sport

święta

z życia

zwierzęta

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Strona:
Szczecin, Warszawa, Wrocław, Poznań, Łódź i Sosnowiec

Szczecin, Warszawa, Wrocław, Poznań, Łódź i Sosnowiec

kategoria
dodany
2014-02-24
przez
-
wyświetleń
11200
komentarzy
-
ilość ocen
-
Teraz już wiem...

Teraz już wiem...

kategoria
dodany
2013-07-06
przez
-
wyświetleń
12274
komentarzy
-
ilość ocen
-
http://toster.pl/tost/245033

W Pacanowie na uboczu

kategoria
dodany
2013-02-05
przez
stobejczyk
wyświetleń
11558
komentarzy
-
ilość ocen
-
Alpbach to miasto w zachodniej Austrii, w Tyrolu, w pobliżu słynnej Doliny Zillertal. Leży na wysokości 1 000 m n.p.m., w Dolinie Alpbachtal, na nasłonecznionym płaskowyżu, bezpośrednio u wejścia do regionu narciarskiego Wiedersberger Horn. Do...

Alpbach » Zachodnia Austria » Austria

kategoria
dodany
2012-11-17
przez
-
wyświetleń
11583
komentarzy
-
ilość ocen
-
Almiros to słynna kreteńska plaża, znajdująca się niedaleko większego miasta Agios Nikolaos. Tuż przy niej wzniesiono nowoczesny resort turystyczny, Almiros Beach, z zapierającymi dech w piersi widokami na morze i wyjątkowymi okazami przyrody....

Almiros » Wyspa Korfu » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-17
przez
-
wyświetleń
11445
komentarzy
-
ilość ocen
-
Alikanas to mała, spokojna miejscowość turystyczna, która mieści się na wschodnim wybrzeżu wyspy nad brzegiem morza. Największym atutem Alikanas jest cudowna piaszczysta plaża, która ciągnie się na kilka kilometrów. W porównaniu do...

Alikanas » Wyspa Zakynthos » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-17
przez
-
wyświetleń
11846
komentarzy
-
ilość ocen
-
Algajola » Riwiera Śródziem. & Korsyka » Francja

Algajola » Riwiera Śródziem. & Korsyka » Francja

kategoria
dodany
2012-11-17
przez
-
wyświetleń
11230
komentarzy
-
ilość ocen
-
Alcudia to miejscowość w Hiszpanii. Leży 10 km na południe od Port de Pollença. Jedynym powodem do sławy są tu pieczołowicie odbudowane średniowieczne mury. Wewnątrz nich znajdują się domy patrycjuszy z XVII/XVIII wieku i przepiękny...

Alcudia » Majorka » Hiszpania

kategoria
dodany
2012-11-17
przez
-
wyświetleń
11777
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agios Stefanos » Wyspa Korfu » Grecja

Agios Stefanos » Wyspa Korfu » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-17
przez
-
wyświetleń
11379
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agios Spyridon » Wyspa Korfu » Grecja

Agios Spyridon » Wyspa Korfu » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-17
przez
-
wyświetleń
11157
komentarzy
-
ilość ocen
-
Primorje to przepiękna i wyjątkowo atrakcyjna pod względem turystycznym kraina znajdująca się w zachodniej Słowenii. Jak sama nazwa wskazuje, Primorje (Przymorze) usytuowane jest nad Morzem Adriatyckim - 47km pasa nadbrzeżnego sprawia, że jest to jedyny obszar w kraju, który posiada dostęp do morza. Region ten zaskakuje różnorodnością krajobrazów - tereny górskie sąsiadują z wybrzeżem, pola oliwek czy winorośli z jaskiniami i dolinami rzecznymi, a małe urokliwe miasteczka z dziką, fascynującą przyrodą.

W Primorje możemy wyróżnić cztery główne podregiony: Istria, Kras, Primorska Środkowa oraz dolina rzeki Soczy (Soča). Mają one do zaoferowania turystom wiele możliwości spędzania wolnego czasu - z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

 
Atrakcje turystyczne


Region Primorje przyciąga miłośników wszelkich sportów na świeżym powietrzu, także tych ekstremalnych. W dolinie rzeki Soczy istnieje wiele biur podróży organizujących rozmaite wyprawy o różnym stopniu trudności oraz wypożyczających niezbędny sprzęt. Można pływać na pontonie i kajaku, ostatnimi czasy popularne stały się bardziej ryzykowne sporty takie jak kanionig, hydrospeed i rafting. Oprócz tego znajdują się tutaj wspaniałe malownicze trasy przystosowane do jazdy na rowerze, uprawiania turystyki pieszej i górskiej oraz narciarstwa na stokach góry Kanin. Można także skakać na bungee (z mostu Solkan o wysokości 55 m znajdującego się nad rzeką Soča) albo spróbować swoich sił w paralotniarstwie (loty organizowane są ze wzgórz Kanin i Mangart).

Głównym miastem jest tutaj Bovec, będący centrum turystycznym dla wszystkich przybywających do tej części Przymorza. Można tam poszukać noclegu, zasięgnąć informacji o organizowanych wycieczkach w głąb doliny albo spędzić czas zwiedzając jedno z trzech muzeów wojennych (ekspozycja prezentowana jest w prywatnych mieszkaniach, warto wybrać się tam choćby ze względu na unikatowy charakter owych muzeów). Tutejsze tereny były świadkami krwawych potyczek podczas I wojny światowej, kiedy przebiegała tędy linia frontu walczących wojsk. Niedaleko miasta można zobaczyć dawne okopy z umocnieniami i kwaterami dowództwa. W pobliżu znajduje się również twierdza Kluže, która wybudowana została przez wojska austro - węgierskie. Otoczone wzgórzami miasteczko Kobarid warte jest uwagi przede wszystkim ze względu na Muzeum Wojny oraz Szlak I Wojny Światowej. Najwięcej emocji zawsze dostarcza możliwość przejścia przez linowy most zawieszony nad Soczą - znajduje się on w tym samym miejscu, w którym rzekę pokonywali podczas wojny żołnierze. Kobarid znany jest również z powieści „Pożegnanie z bronią” autorstwa Ernesta Hemingwaya.

W środkowej części regionu koniecznie trzeba zwiedzić miasto Idrija. Słynie ono z koronek (čipke) wyrabianych przez tamtejsze kobiety - można je zakupić w licznych sklepikach. Poza tym warto zobaczyć pozostałości po kopalnianej przeszłości tego miejsca. Od XVI do 1995 roku wydobywano tutaj rtęć. Zwiedza się sztolnię Antoniego i sztolnię Franciszka, dom górnika oraz młyn wodny Kamšt. W okolicy warto zajrzeć do Cerkna, w którym znajduje się ciekawe muzeum poświęcone w części II wojnie światowej, a w części odkryciom archeologicznym. Turystom udostępniony jest tutaj także szpital partyzancki Franja - jedno z najważniejszych muzeów wojennych w Europie.

Region Kras (Krast), od którego wywodzi się „kras” - termin używany w geologii, to niesamowita kraina pełna jaskiń i malowniczych widoków. Jaskinie Szkocjańskie, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, posiadają komory, naturalne sale i korytarze, w których zobaczyć można fantastyczne formy naciekowe, stalagmity i stalaktyty oraz kanion wpadającej do jaskiń rzeki Reki. Jaskinia Postojna jest jedną z najsłynniejszych jaskiń w Europie. Można wędrować tam po oświetlonych salach podziwiając wiele naturalnych obiektów, np. stalaktyt Brylant oraz Filarową Kolumnę. Znajduje się tam także muzeum przyrodnicze poświęcone budowie geologicznej jaskini, jej faunie i florze. Niedaleko, w Lipicy, miejscowości znanej z hodowli białych koni Lipizzaner, można zwiedzić imponującą stadninę, której historia sięga 1580 roku. Istnieje możliwość wynajęcia wierzchowca albo zapisania się na kurs w szkółce jeździeckiej. W Krasie ciekawy jest także kościół św. Trójcy w miasteczku Hrastovljie, w którym znajdują się liczące ponad 500 lat freski obrazujące Taniec śmierci.
 
Region Istria to przede wszystkim ścisłe wybrzeże Morza Adriatyckiego. Znajdziemy tutaj wszelkie rozrywki typowe dla przyplażowych kurortów - kasyna, dyskoteki, winnice i promenady. Najważniejsze miasta portowe to Koper, Izola i Piran. Uwagę warto zwrócić w nich głównie na ciekawą architekturę, na której swoje wyraźne piętno odcisnęli Wenecjanie (Wenecja znajduje się po drugiej stronie Zatoki Triesteńskiej). W mieście Koper zwiedza się przede wszystkim dzielnicę historyczną z rynkiem, katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, XII- wieczną chrzcielnicę, kościół św. Trójcy z XVII wieku, magazyn soli z XV wieku oraz pałace (Pretora, Brutti), a także place miejskie. W najważniejszym mieście portowym kraju, Izoli, warto zobaczyć kościół św. Maurycego i oryginalnie zdobiony pałac Besengh degli Ughi utrzymany w rokokowym stylu. Piran jest chyba najpiękniejszym miasteczkiem na wybrzeżu Słowenii: pełnym zabytków, klimatycznych uliczek i punktów widokowych, z których widać m.in. Triest. Warto zobaczyć pochodzący z XV wieku Dom Wenecki, kościół św. Piotra, mury obronne, katedrę św. Jerzego oraz wstąpić do Muzeum Morskiego.


Klimat i kuchnia


W Primorje panuje klimat śródziemnomorski. Przez większość dni w roku świeci tutaj słońce, a niezbyt wysokie temperatury sprzyjają wypoczynkowi. Zimy są zazwyczaj łagodne. Pogoda taka stwarza świetne warunki do uprawy oliwek i winorośli, pija się więc dużo wina (najpopularniejsze jest pochodzące z Krasu wino Teran) i jada świeże owoce oraz warzywa. Specjalnością regionu są gęste zupy (głównie ziemniaczane) i suszona szynka (pršut). Z powodu bliskości morza, popularne są dania przygotowywane z ryb i owoców morza (najlepsze potrawy serwuje portowe miasto Izola). Z doskonałego menu słynie miasteczko Kobarid w dolinie Soczy. W niedalekiej odległości od miasta porozrzucane są urokliwe wioski zajmujące się pielęgnacją sadów owocowych i produkcją wina - wiele tu znakomitych restauracji i winiarni. Przez tę cześć Słowenii przebiega turystyczny winny szlak Brdy umożliwiający podziwianie wspaniałych widoków i degustację miejscowych specjałów kulinarnych i wyrobów winiarskich.


Noclegi i dojazd


Primorje z roku na rok staje się miejscem coraz bardziej znanym wśród turystów z całego świata, co powoduje, że infrastruktura turystyczna cały czas się rozwija. Noclegów należy szukać przede wszystkim w pobliżu tras turystycznych i przy plażach. Znajdziemy tam hotele z wygodnymi opcjami all inclusive, first i last minute, a także tańsze kwatery prywatne, gospodarstwa agroturystyczne i campingi.

Do Primorje dostaniemy się przez stolicę kraju, Lublanę, z której kursują pociągi i autobusy do wybranych miejscowości. Podróż autobusem ze stolicy do Boveku trwa ok. 2,5h, do Kobraid ok. 3h, do Idriji ok. 1,5h, a do Izoli 2,5h. Do stadniny w Lipicy dojedziemy się tylko taksówką z pobliskiego Sežana (nie kursują tam inne środki transportu).
Miejsce na reklamę:)
Agios Sostis to niewielka miejscowość wypoczynkowa położona na wyspie Zakinthos. Przyjemny klimat, turkusowe morze i różne możliwości spędzania wolnego czasu - sprawiają, że Agios Sostis cieszy się dużą popularnością wśród turystów....

Agios Sostis » Wyspa Zakynthos » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
11092
komentarzy
-
ilość ocen
-
Grecja to jeden z ciekawszych dla wczasowiczów regionów Europy. Do państwa tego należy wiele śródziemnomorskich wysp, a wśród nich jest piąta co do wielkości wyspa Kreta. Jedną ze znajdujących się na niej miejscowości wypoczynkowych jest...

Agios Nikolaos » Wyspa Kreta » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
11405
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agios Ioannis Peristeron to ładna i spokojna miejscowość wypoczynkowa położona 15 km na południe od miasta Korfu. Czyste morze, długa, piaszczysto-żwirowa plaża oraz możliwości licznych wycieczek przyciągają do Agios Ioannis Peristeron...

Agios Ioannis » Wyspa Korfu » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
11772
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agios Gordios to mała miejscowość położona na zachodnim wybrzeżu wyspy Korfu w Grecji. Leży niecałe 20 kilometrów od stolicy wyspy, miasta Korfu, w którym znajduje się najbliższe lotnisko. Miasto Agios Gordios otoczone jest zielonymi...

Agios Gordios » Wyspa Korfu » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
11547
komentarzy
-
ilość ocen
-
Soczysta zieleń, szum morza, niezwykły klimat - w miejscowości Agios Georgios na greckiej wyspie Korfu można spędzić wakacje marzeń. To raj dla tych, którzy kochają piaszczyste plaże, morską bryzę i piękny krajobraz, cieszący oko w...

Agios Georgios » Wyspa Korfu » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
11274
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agios Fokas to miejscowość turystyczna w Grecji, na wyspie Kos, w pobliżu południowo - zachodnich wybrzeży Turcji.. Miasteczko posiada własną piaszczysto - żwirową plażę, wokół której położone są sklepiki, tawerny i hotele. Przez Agios...

Agios Fokas » Wyspa Kos » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
11403
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agii Apostoli to słynne miejsce na Krecie, znajdujące się w odległości zaledwie 5 km na zachód od centrum Chanii, byłej stolicy wyspy. Znane jest z niewielkich, uroczych lasków znajdujących się pod ochroną, mistrzostw w siatkówce plażowej,...

Agii Apostoli » Wyspa Kreta » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
11683
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agia Triada leży w północno zachodniej części półwyspu Akrotiri, należącego do wyspy Krety. Wioska znajduje się po wschodniej stronie miasta Chania, w odległości 16 kilometrów oraz bardzo blisko znanej miejscowości Phaistos. Sama nazwa,...

Agia Triada » Półwysep Chalcydycki » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
11676
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agia Marina to piękna nadmorska wioska usytuowana w północno-zachodniej części Krety. Lokalne plaże piaszczyste oraz krystalicznie czyste wody otaczające sprawiają, że jest ona idealnym miejscem na wakacje, zarówno dla osób młodszych i...

Agia Marina » Wyspa Kreta » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
11226
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agia Galini to idealne miejsce na wypoczynek znajdujące się na największej greckiej wyspie to jest na Krecie. Jest to przyjazna wioska rybacka, do której w prosty sposób można dotrzeć autobusem, taksówką czy wypożyczonym samochodem, bowiem...

Agia Galini » Wyspa Kreta » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
11246
komentarzy
-
ilość ocen
-
Agay to urocza miejscowość letniskowa, która mieści się we Francji, słynąca z pięknych widoków, czy to nadmorskich, czy górskich w masywie Estérel. Położona jest w wyjątkowej zatoce z piaszczystymi plażami między Saint-Raphaël (12 km),...

Agay » Prowansja-Alpy-Wybrzeże Lazurowe » Francja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
10912
komentarzy
-
ilość ocen
-
Afritz am See » Europa Sportregion » Austria

Afritz am See » Europa Sportregion » Austria

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
11105
komentarzy
-
ilość ocen
-
Afitos to jedna z najstarszych miejscowości na półwyspie Kassandra. Malownicze, wąskie uliczki, senny placyk z zabytkowym kościołem, a także taras z widokiem na mały port rybacki i Morze Egejskie - na długo pozostają w pamięci......

Afitos » Półwysep Chalcydycki » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
11368
komentarzy
-
ilość ocen
-
Afandou to miasteczko, które zostało założone, gdy piraci pustoszyli wyspy Morza Śródziemnego. W tym okresie, ludzie opuszczali wybrzeża w celu znalezienia schronienia w głębi lądu. Miejscowość wzięła swoją nazwę od słowa

Afandou » Wyspa Rodos » Grecja

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
11414
komentarzy
-
ilość ocen
-
Adrspach to mała miejscowość wypoczynkowa położona w Górach Stołowych należących do Czech, które w tej części noszą nazwę Skały Adrszpasko - Cieplickie, w dolinie Adrszpachskiego Potoku, kilka-kilkanaście kilometrów od polskiej...

Adrspach » Czechy Wschodnie » Czechy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
11536
komentarzy
-
ilość ocen
-
Admont to austriackie miasto o populacji ponad 2. tysiące mieszkańców położone w Styrii, w Alpach Wapiennych znanych także pod nazwą

Admont » Południowo Wschodnia Austria » Austria

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
10984
komentarzy
-
ilość ocen
-
Adlergebirge » Czechy Wschodnie » Czechy

Adlergebirge » Czechy Wschodnie » Czechy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
11387
komentarzy
-
ilość ocen
-
Abtenau » Środkowa Austria » Austria

Abtenau » Środkowa Austria » Austria

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
11106
komentarzy
-
ilość ocen
-
Mediolan - miasto i gmina w północnych Włoszech, w regionie Lombardia. Położone na północno-zachodnim skraju Niziny Padańskiej. Drugie co do wielkości po Rzymie miasto Włoch. Wg danych na koniec 2005 roku gminę zamieszkuje 1 308 735 osób,...

Mediolan » Dolomity » Włochy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
11818
komentarzy
-
ilość ocen
-
Kto z nas choć raz nie marzył o wycieczce do miasta gondoli, mostów, kolorowych masek i karnawału? Wenecja (wł. Venezia) od lat stanowi „obiekt” pożądania wielu turystów, którzy zauroczeni zdjęciami miasta obiecują sobie...

Wenecja » Riwiera Adriatycka » Włochy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
12042
komentarzy
-
ilość ocen
-
Trentino jest wspaniałym rajem dla miłośników aktywnego wypoczynku zimą. Na narciarzy czeka tu ponad 800 km tras zjazdowych, z czego ponad 90% posiada systemy sztucznego naśnieżania. Niemalże cały obszar prowincji zajmują dwa duże regiony...

Trento » Trydent » Włochy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
11547
komentarzy
-
ilość ocen
-
Tesero jest jednym z uroczych miasteczek leżących nad doliną Val di Fiemme. Miłośnicy sportu mogą tu nie tylko uprawiać swoje ulubione dyscypliny, ale także przeżywać sportowe emocje. Już dwukrotnie odbywały się tu Mistrzostwa Świata w...

Tesero » Trydent » Włochy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
11179
komentarzy
-
ilość ocen
-
Soraga di Fassa leży w przepięknej dolinie Val di Fassa, będąca przedłużeniem Val di Fiemme, jednej z najbardziej popularnych części Dolomitów. Miasteczko oczaruje Cię niezwykłą atmosferą i aurą spokoju. Skubisem można dojechać do...

Soraga di Fassa » Trydent » Włochy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
11291
komentarzy
-
ilość ocen
-
Bodaj najsławniejszy włoski kurort nad Adriatykiem. W sezonie letnim przeżywa prawdziwe oblężenie turystów z całej Europy. Każdy kto chce być

Rimini » Riwiera Adriatycka » Włochy

kategoria
dodany
2012-11-16
przez
-
wyświetleń
11046
komentarzy
-
ilość ocen
-
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Strona:
LOSOWE
Ojojo.... ulało się

Ojojo.... ulało się

kategoria
dodany
2009-07-11
przez
-
wyświetleń
11298
komentarzy
-
ilość ocen
-
Kociaki

Kociaki

kategoria
dodany
2012-09-16
przez
-
wyświetleń
5198
komentarzy
-
ilość ocen
-
Naprawdę powiedziałem zrobiłem łaskę

Naprawdę powiedziałem zrobiłem łaskę

kategoria
dodany
2014-07-06
przez
-
wyświetleń
8903
komentarzy
-
ilość ocen
-
Bursztynek, bursztynek znalazłam go na plaży

Bursztynek, bursztynek znalazłam go na plaży

kategoria
dodany
2011-10-29
przez
-
wyświetleń
5303
komentarzy
-
ilość ocen
-
Mercedes

Mercedes

kategoria
dodany
2008-03-09
przez
-
wyświetleń
11193
komentarzy
-
ilość ocen
-
Colakli jest uroczo położona na cyplu, u wybrzeża Morza Śródziemnego, miejscowość pełna słońca. Nie sposób się tu nudzić. Każdy znajdzie coś dla siebie: malownicze, romantyczne plaże, niesamowity klimat antycznych i bizantyjskich ruin,...

Turcja, Colakli

kategoria
dodany
2009-02-14
przez
-
wyświetleń
6038
komentarzy
-
ilość ocen
-
Toaleta

Toaleta

kategoria
dodany
2010-12-05
przez
-
wyświetleń
4953
komentarzy
-
ilość ocen
-
Chorwacja, Bułgaria, Czarnogóra - Wakacje, Last Minute

Troche do poczytania

- Mamusiu, dzieci w szkole mowia mi ze mam duze okulary !!
- Jasiu, nie przejmuj sie, zdejmij je w przedpokoju, umyj rece i chodz na obiad.
Po jakims czasie do domu wraca naprany ojciec i od progu wola :
- Cholera jasna, kto tu kolarzowke w przedpokoju postawil !!!

- Jasiu kim jest twoj ojciec?
- On jest chory.
- Ale co on robi?
- Kaszle.

- Tatusiu, czy mama na pewno wraca tym pociagiem ?
- Nie gadaj tyle, tylko rozkrecaj szybciej szyny.

- Jasiu, nie obgryzaj paznokci - krzyczy mama.
- Jasiu, powtarzam nie obgryzaj paznokci.
- Jasiu, do cholery nie obgryzaj babci paznokci bo zamkne trumne!!

- Tato, daleko jest ta Ameryka?
- Nie godej tela, ino wiosluj!

Idzie facet z synkiem przez park. W pewnej chwili minela ich kobieta ... taka
wiecie i w ogole ...
Facet mowi:
- Ale DUPA...
- Co powiedziales tatusiu?
- CO?! Dudek! Powiedzialem Dudek!
- A co to jest Dudek?
- Dudek to jest taki ptaszek. Tu ma taki dziubek (pokazuje), a tu ma taki
czubek (tez pokazuje)
- A czy Dudki moga miec dzieci?
- Jasne, ze moga.
- A jak sie nazywaja te dzieci?
- No one nazywaja sie dudududeczki.
- Aaaaaaaaaa jak wygladaja teee dudududeczki?
- No tu maja takie dziubki (pokazuje), a tu maja takie czubki (tez)
- Aaaaa tatusiu czy te dudududeczki moga miec ... dzieci?
- Jasne, ze moga (lekko poddenerwowanym glosem).
- A jak sie te dzieci nazywaja?
- Naaaaaaazywajaaaaaa sieeee dudududeczki (dalej tym poddenerwoweanym)
- A jak wygladaja tatusiu?
- No tu maja takie czubki no! A tu maja takie dziubki!!! (wscieklym glosem).
- A czy one moga miec ...
- DUPA, DUPA, Powiedzialem DUPA... (krzyczy tatus).

Jas z Malgosia ida przez las. Nagle zauwazyli w krzakach kochajaca sie pare.
- Jasiu, co on jej robi? - pyta Malgosia.

- Ten rysunek jest bardzo dobry - mowi nauczycielka do ucznia. - Przyznaj sie
kto ci go zrobil - ojciec, czy matka?
- Nie wiem, ja juz spalem.

- Mamusiu, dzieci w szkole mowia mi ze mam duze okulary !!
- Jasiu, nie przejmuj sie, zdejmij je w przedpokoju, umyj rece i chodz na obiad.
Po jakims czasie do domu wraca naprany ojciec i od progu wola :
- Cholera jasna, kto tu kolarzowke w przedpokoju postawil !!!

Jasio pisze wypracowanie. W pewnym momencie zwraca sie do ojca:
- Tatusiu, czy moglbys mi podpowiedziee jakies zdanie o katastrofie?
- W domu nie ma ani kropli wodki.

© 2006-2020 MyTube.pl | Realizacja: Rafał Nowaczuk
Croatia
Kontakt: maly_swd[małpa]o2.pl lub GG: 6498593