UWAGA, JEST TO WERSJA BETA, NIEKTÓRE FUNKCJE MOGĄ NIE DZIAŁAC POPRAWNIE

start

login hasło
zapomniałem hasła

automoto

erotyka

imprezka

komputery

natura

pozostałe

reklama

rysunkowe

sławni

sport

święta

z życia

zwierzęta

Kranevo » Region Złote Piaski » Bułgaria
Kranevo to nadmorska miejscowość w północnej Bułgarii, u wybrzeży Morza Czarnego. Położona jest w prowincji Dobrich. Znajduje się w historycznym regionie Południowej Dobrudży. Niegdyś pomiędzy rokiem 1913, a 1940 należała do Rumunii....
 Kranevo to nadmorska miejscowość w północnej Bułgarii, u wybrzeży Morza Czarnego. Położona jest w prowincji Dobrich. Znajduje się w historycznym regionie Południowej Dobrudży. Niegdyś pomiędzy rokiem 1913, a 1940 należała do Rumunii. Jest to niewielka miejscowość położona dodatkowo nad brzegiem maleńkiej zatoczki. Stanowi doskonałe miejsce dla osób poszukujących spokoju i relaksu. Miasteczko zostało wybudowano w miejscu, gdzie niegdyś była starożytna twierdza, co dodatkowo dodaje mu uroku. Pobyt w spokojnym Kranevie można urozmaicić wybierając się na ciekawe wycieczki w okoliczne miejsca. W Kranevie odbywają się regularne imprezy. Każdego lata na przełomie maja i czerwca organizowany jest festiwal wieńców słowiańskich. Dzieci z takich państw, jak: Bułgaria, Rosja, Ukraina, Mołdawia, Białoruś oraz z innych konkurują w takich dyscyplinach, jak: śpiew, taniec, choreografia oraz występy sceniczne.


Wycieczki


Gdy mamy dosyć już spokojnej atmosfery, warto wybrać się do kurortu Złote Piaski. W pobliżu Złotych Piasków można obejrzeć kilkudziesięciometrowe urwiska na przylądku Kaliakri. Urwiska zbudowane są z wapiennych skał, które wietrzejąc zyskały ciekawy czerwonawy kolor. Spotyka się tam delfiny oraz kormorany, warto więc zabrać ze sobą lornetkę.

Na południe od Złotych Piasków (około 9 km od Kraneva) znajduje się ciekawa miejscowość Święty Konstancin, który jest jedną z najstarszych osad nadmorskich. Miejsce to zostało wybrane przez prawosławnych mnichów zapewne ze względu na bujną roślinność oraz liczne źródła siarkowe, które spływają do morza. Można korzystać z istniejących tutaj basenów siarkowych, za które opłata jest niewielka.

Dodatkowo około 2 km na północ od Kraneva znajduje się miejscowość Albena słynąca z rezerwatu przyrody zwanego Batowa Góra, z sezonowej kolejki chu - chu, z długiej i szerokiej plaży, z organizowanych corocznie rajdów samochodowych oraz z festiwalu piosenki dziecięcej.

Około 4 km od Kraneva znajduje się większa, nadmorska miejscowość - Bachlik. Miasto posiada wiele zabytków oraz atrakcji przyrodniczych. Istnieje tutaj kompleks pałacowy oraz największy i najbardziej zróżnicowany na Bałkanach ogród botaniczny. Malowniczy ogród został stworzony w latach 1924 - 1936 przez projektanta Julesa Janina. Obejmuje ponad 200 gatunków drzew, liczne gatunki kwiatów, unikatową kolekcję kaktusów (ponad 250 gatunków). Istnieje tutaj ponad 3 tys. rzadkich i egzotycznych gatunków. Cały kompleks został nazwany Tenha Vuva.


Złote Piaski


Jakieś 3 km od Kraneva znajduje się słynny kurort Złote Piaski
Powiadom znajomego
Wyślij kartkę
Oceń zdjęcie
0pkt
kategoria
dodany
wyświetleń
komentarzy
ilość ocen
ocena
natura / turystyka
2012-10-31 22:47:38
1361
0
0
0pkt


adsens 2018-11-17
© 2006-2014 MyTube.pl | Realizacja: Rafał Nowaczuk
Croatia } Opakowania jednorazowe Warszawa
Kontakt: maly_swd[małpa]o2.pl lub GG: 6498593