UWAGA, JEST TO WERSJA BETA, NIEKTÓRE FUNKCJE MOGĄ NIE DZIAŁAC POPRAWNIE

start

login hasło
zapomniałem hasła

automoto

erotyka

imprezka

komputery

natura

pozostałe

reklama

rysunkowe

sławni

sport

święta

z życia

zwierzęta

Region Hurghada, Egipt
Region Hurghada (Egipt) jest położony na zachodnim wybrzeżu Morza Czerwonego. Jest to pierwsza w tej okolicy miejscowość turystyczna, która zasłynęła jako jedno z najlepszych miejsc do uprawiania sportów wodnych na świecie. Początkowo osada...
 Region Hurghada (Egipt) jest położony na zachodnim wybrzeżu Morza Czerwonego. Jest to pierwsza w tej okolicy miejscowość turystyczna, która zasłynęła jako jedno z najlepszych miejsc do uprawiania sportów wodnych na świecie. Początkowo osada rybacka, swoją popularność zyskała dzięki wielu dogodnym miejscom do nurkowania. Miasto składa się z kilku części, które zostały podzielone na stare i nowe. W starszej części miasta (Dahar) mieści się poczta, dworzec autobusowy i bazar, na którym można kupić pamiątki. Nowsze części miasta (Sankala, Village Road) to obszar typowo turystyczny, gdzie znajduje się dużo hoteli, restauracji i sklepów przygotowanych z myślą o turystach. Miasto podzielone jest jedną główną ulicą, która oddziela linię pustyni od części hotelowej.

Klimat zwrotnikowy powoduje, że pogoda w tym regionie jest uboga w opady, a słońce świeci przez większą część dnia niezakłócone chmurami. Temperatury dniem są bardzo wysokie, a w nocy spadają bardzo nisko. Upały w ciągu dnia łagodzi powiew bryzy znad Morza Czerwonego.

Każdy amator sportów wodnych znajdzie coś dla siebie. Można jeździć na nartach wodnych, motorówkach i skuterach. Można także, nurkować i zachwycać się pięknem raf koralowych.

Hurghada swoją wyjątkowość zawdzięcza rafom koralowym, których liczba szacowana jest na ok. 50. Położona jest na południe od Kairu, a jej linia brzegowa zajmuje ok. 40km długości, na której rozpościerają się liczne hotele przy plaży i ośrodki wypoczynkowe. Większość z nich oferuje turystom możliwość nurkowania pod okiem wykwalifikowanego personelu. Wyprawy na podwodne zwiedzanie zaczynają się już najczęściej na łodzi, skąd można podziwiać, piękno raf, gdyż duże zasolenie Morza Czerwonego gwarantuje doskonałą widoczność pod wodą. Dodatkową atrakcją tego regionu jest podwodny park krajobrazowy zwany rezerwatem Skarm El Naga, położony kilkanaście kilometrów od Hurghady. Uwagę przykuwa nie tylko piękno tej rafy koralowej, ale także bogactwo różnorodnych gatunków ryb.

Rafy koralowe które warto zobaczyć:
El Aruk jest to rafa w kształcie koła. Dzieli się na dwie strefy koralowców. Pierwsza położona płycej tworzy młode narośle, druga położona głębiej posiada zachwycające oko osobniki.

Erg Abu Ramada to mała rafa, którą charakteryzuje duża przejrzystość wody i mocne prądy morskie. Znajduje się na zachód od Abu Ramada.

Omo Gammar to wyspa o długości ok. 400 m położona na południowej kornie podwodnego łańcucha raf rozpościerającego się przez 2km.

Shaab Abu Nahas znajdująca się w południowej części cieśniny Gubal rafa, składa się z rafy głównej i kilku mniejszych kolonii koralowców. Jest to miejsce obfitujące w najpiękniejsze okazy zwierząt i roślin podwodnych w Morzu Czerwonym. Znajdują się tam wraki 5 statków, co świadczy o dużym niebezpieczeństwie w tej strefie.

Shaab Abu Ramada jest to najbardziej odpowiednie miejsce aby podziwiać wielość gatunków ryb.

Shabroor Om Gammar rafa w małym wraku statku. Aby ją zobaczyć, trzeba w podróż wyruszyć z wyspy Umm Qamar. Wyspa położna jest 2km od kolonii koralowców.

South Abu Ramada & Ota Abu Ramada nosi potoczną nazwę \"Akwarium\" i jest jedną z najbardziej ubarwionych raf, obfitującą w wielość fauny i flory. Tworzą ją różnorodne okazy wielobarwnych roślin. Całość dopełniają ryby w kolorach tęczy, co daje odczuć naturalną harmonię tego miejsca. Wschodnia część rafy prezentuje zupełnie inny obraz. Występują tam wyłącznie koralowce i skaliste podłoża, na których są osadzone.

Shaab El Erg to bardzo duża rafa koralowa, która kształtem przypomina podkowę.

Shaab Torfa to mała rafa rozpościerająca się w kierunku północnym, dotykająca swoim czubkiem wyspę Gitfun.

Hurghada to krystalicznie czysta woda Morza Czerwonego, piękne plaże i rafy koralowe, a wszystko to w blasku ciepłego słońca przez cały rok. Jednym słowem coś pięknego, coś co oczaruje każdego turystę.
Powiadom znajomego
Wyślij kartkę
Oceń zdjęcie
0pkt
kategoria
dodany
wyświetleń
komentarzy
ilość ocen
ocena
natura / turystyka
2010-04-01 21:39:32
6736
0
0
0pkt


adsens 2019-04-20
© 2006-2014 MyTube.pl | Realizacja: Rafał Nowaczuk
Croatia } Opakowania jednorazowe Warszawa
Kontakt: maly_swd[małpa]o2.pl lub GG: 6498593