UWAGA, JEST TO WERSJA BETA, NIEKTÓRE FUNKCJE MOGĄ NIE DZIAŁAC POPRAWNIE

start

login hasło
zapomniałem hasła

automoto

erotyka

imprezka

komputery

natura

pozostałe

reklama

rysunkowe

sławni

sport

święta

z życia

zwierzęta

Albufeira » Algarve » Portugalia
Podstawowe informacje


Kiedyś mała, niepozorna wioska rybacka, obecnie jeden z popularniejszych kurortów w całej Portugalii. Mowa o miasteczku Albufeira, znajdującym się w samym centrum regionu Algarve. To dogodne miejsce na wakacje zarówno...
 Podstawowe informacje


Kiedyś mała, niepozorna wioska rybacka, obecnie jeden z popularniejszych kurortów w całej Portugalii. Mowa o miasteczku Albufeira, znajdującym się w samym centrum regionu Algarve. To dogodne miejsce na wakacje zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla grup przyjaciół, którzy chcą zaszaleć na portugalskich plażach. Albufeira obfituje we wszelkiego rodzaju atrakcje, tak że nie sposób się tutaj nudzić.

Jest miejscem bardzo popularnym wśród turystów z całego świata, dlatego wielką popularnością cieszą się wycieczki typu last minute, pozwalające poznać to miasteczko za okazyjną cenę.


Historia


Cała Portugalia może poszczycić się wielowiekową historią i podobnie też jest w przypadku miasta Abufeira. Swoją obecność zaznaczyli tam już Rzymianie, za ich czasów miasto nosiło nazwę Baltum. Do chwili obecnej można znaleźć pozostałości po budowanych przez nich akweduktach, drogach czy mostach. Następnie rejonami tymi zawładnęli Maurowie, którzy nadali obecną nazwę czyli Al- Buhera, co miało oznaczać "zamek na morzu". Chrystianizacja regionu rozpoczęła się w XII wieku i zakończyła się sukcesem - Maurowie w 1249 roku zostali wygnani. Tym samym Albufeira została wcielona do Królestwa Portugalii i Algavares. Prawa miejskie nadano 20 sierpnia 1504 roku. Ponad dwa wieki później miasto zostało dotknięte klęskami żywiołowymi. Trzęsienia ziemi, zwłaszcza to w 1755 doszczętnie zniszczyły Albufeire, pozostawiając zaledwie kilka domów. Jednak, po wielu trudach, udało się odbudować miasto, które obecnie jest uważane za główny ośrodek turystyczny w Portugalii.


Atrakcje turystyczne


Abufeira to miasto, które zaskoczyć może swoją różnorodnością. Spacerując po Carro da Villa znajdziesz się pomiędzy uroczymi, białymi domkami, w miejscu cichym i spokojnym o którym nikt by nie powiedział że to duma Portugalii. Znaleźć tutaj można także różne zabytki religijne. Wystarczy wspomnieć że przy Travessa da Igreja odnajdziesz pozostałości po meczecie, obecnie został tylko specyficzny mauretański łuk, charakterystyczny dla budowli z tego okresu. Natomiast w Igreja de S. Sebastião, czyli kościele pod wezwaniem św. Sebastiana pochodzącym z XVIII wieku, obejrzeć należy wizerunek Nossa Senhora da Conceição (Najświętszej Maryi Panny Niepokalanego Poczęcia), która jest patronką miasta. Można, a nawet trzeba zobaczyć symbol miasta, którym jest wieża zegarowa (Torre do Relógio). Pochodzi z czasów mauretańskich i zwieńczona jest ażurową, żelazną koroną, co czyni ją charakterystycznym punktem miasta. Ciekawym wydarzeniem jest odbywający się codziennie targ rybny. Można tutaj kupić ryby, czasami jeszcze prosto z sieci. Do atrakcji w mieście zaliczyć można tez doskonałe zaplecze rozrywkowe. Po dniu spędzonym na plaży można zaszaleć w klubach nocnych, czy w barach z karaoke. Jest tu również Aquapark, w którym można się przekonać jak zjeżdża się z największego watercoastera w Europie, o wysokości 23,5 metra!


Plaże i sporty


Plaże to naprawdę mocna strona miasta. Nazywane są nawet miejskim amfiteatrem, z racji tego że otaczają miasto z trzech stron. Mowa tutaj o plażach Peneco, Pescadores oraz Inatel. Na każdej z nich można uprawiać pełną gamę sportów wodnych. Zachwyceni będą na pewno amatorzy nurkowania, żeglarstwa, windsurfingu czy jazdy na nartach wodnych. Na lądzie również czekają liczne sportowe atrakcje. Można wyruszyć na konną przejażdżkę wzdłuż plaży, wybrać się na spacer po okolicy, czy spróbować swoich sił w grze w golfa.


Noclegi


Znajdziesz tu każdy nocleg o jakim tylko pomyślisz - hotel, camping, apartamenty przy plaży czy hostel dla tych bardziej oszczędnych. W zależności od ilości gotówki, którą przeznaczysz możesz spędzić wakacje w stylu all-inclusive, lub w mniej komfortowy sposób. Wszystko zależy od ciebie. Jednak warto pamiętać, że ze względu na dużą popularność miasta, warto zarezerwować wcześniej wycieczkę, a tym samym miejsca noclegowe.


Wycieczki


Aby dobrze poznać miasto i jego okolice, najlepszym rozwiązaniem byłby przewodnik, który przybliży ci historię zwiedzanych regionów oraz ciekawostki, nie tylko historyczne. W wielu hotelach istnieje możliwość wykupienia wycieczki fakultatywnej, w ramach których jest również opłacany przewodnik. Jeśli jednak zdecydujesz się na wycieczkę na własną rękę, warto udać się do miasta Lagos. W tym starym mieście ciekawe dla oka są na pewno kościoły : Kościół Matki Boskiej (Igreja de Santa Maria), pochodzący z XVI wieku, oraz kościół św. Antoniego (Igreja de Santo António). W tym pierwszym najcenniejsze są drewniane figury świętych, pochodzące z XVII wieku. Natomiast kościół św. Antoniego zachwyca pięknie malowanym sklepieniem, odrestaurowanym po trzęsieniu ziemi w 1755 roku. Tuż obok tego zabytku znajdziesz Miejskie Muzeum (Museu Municipal), pełne eksponatów archeologicznych, sakralnych i etnograficznych. W odległości niewielu ponad 20 km od Albufeira leży miasto Faro. W stolicy regionu Algarve koniecznie należy zobaczyć Convento Nossa Senhora da Assuncao czyli klasztor klarysek. Kompleks pełen pięknych budynków powstał już w 1519 roku. Ciekawy jest również kościół św. Franciszka, w którym można oglądać drewniane figury świętych, używane podczas procesji religijnych. Dla tych, którzy tęsknią za nowinkami technologicznymi, Faro będzie idealnym miejsce. W tutejszym Centro de Ciencia Viva de Faro czyli interaktywnym centrum nauki i technologi, poczują się jak w niebie.


Kuchnia


Na stołach głównie królują ryby, nie dziwi więc fakt, że daniem narodowym jest bacalhau czyli suszony na słońcu dorsz. Ale można również skosztować potrawy o nazwie cataplana czyli potrawy przygotowanej w specjalnym naczyniu, na podstawie z cebuli, papryki i pomidorów, z dodatkiem mięsa ryby, drobiu, wołowiny lub wieprzowiny. Oczywiście wskazane jest również wychylenie kieliszka znakomitego porto.


Klimat


Pogoda to również jeden z wabików na turystów. Jest to jeden z najbardziej nasłonecznionych obszarów jakie można znaleźć w Portugalii. Ponad 3000 godzin słonecznych w roku mówi samo za siebie. Temperatury w okresie letnim nie schodzą poniżej 30°C. W połączeniu z krajobrazami, zabytkami i bazą rozrywkowo - gastronomiczną, nie ma się czemu dziwić, że jest to tak popularne miejsce.
Powiadom znajomego
Wyślij kartkę
Oceń zdjęcie
0pkt
kategoria
dodany
wyświetleń
komentarzy
ilość ocen
ocena
natura / turystyka
2012-11-10 18:41:31
3032
0
0
0pkt


adsens 2021-06-19
© 2006-2020 MyTube.pl | Realizacja: Rafał Nowaczuk
Croatia
Kontakt: maly_swd[małpa]o2.pl lub GG: 6498593